برنامه های چهارمین روز جشنواره موسیقی فجر/اجرای ارکستر سمفونیک تهران
در چهارمین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر روز جمعه اول اسفند ماه اجرای هشت گروه موسیقی در فضای مجازی پخش می‌شود.
اجراهای گروه‌های همنوازان چکاد، آوای اصلان کتول، دالاهو، رسیتال پیانو، ارکستر سمفونیک تهران، دوئت سان موس، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علمی کاربردی جمعه اول اسفند بر اساس اعلام زمان‌بندی و در سایت‌های جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران، تیوال، بیپ تونز، تماشاخونه، گپ فیلم و نواک پخش می‌شود.
همنوازان چکاد/جمعه ۱ اسفند/ساعت ۱۷
گروه همنوازان چَکاد در سال ۱۳۹۸ توسط حامد خدامی، با هدف اجرای کنسرت و فعالیت‌های هنری تأسیس شد‌. اعضای این گروه از دانش‌آموختگان دانشگاه هنر تهران هستند و تاکنون کنسرت‌های متعددی در تهران و دیگر شهرهای ایران برگزار کرده است.
حامد خدامی: سرپرست گروه و نوازنده کمانچه، مجتبی عسگری: خواننده، فرشته مبشری: کمانچه آلتو، شهریار جعفری: عود، زمان خیری: نی، حامد بالنده: سنتور، پانیذ مجاهدنیا: عود، محمد ابراهیمی: رباب و مرتضی آقاباقری: تنبک اعضای این گروه را تشکیل می دهند.

آوای اصلان کتول(گلستان)/ جمعه ۱ اسفند/ ساعت ۱۸:۳۰
گروه آوای اصلان کتول به سرپرستی علی اصلانی کتولی در 1396 تشکیل شد. این گروه در جشنوارهای متعددی شرکت داشته که از جمله‌ی آنها می‌توان به شرکت در سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر و جشنواره لیلم البرزنشینان ساری و جشنواره موسیقی نواحی کرمان در سال 1398 اشاره کرد.
علی اصلانی کتولی: کمانچه، سرپرست گروه، نعمت اصلانی کتولی: دوتار، خواننده، حسین اصلانی کتولی: دوتار، خواننده، مهدی اصلانی کتولی: تنبک، افسانه اصلانی کتولی: همخوان، عالمه اصلانی کتولی: همخوان و صاحب اصلانی کتولی: دایره، همخوان اعضای این گروه هستند.


دالاهو(کرمانشاه)/ جمعه ۱ اسفند/ ۱۸:۳۰
هوشنگ امیریان در سال 1343 در سرپل‌ذهاب به‌دنیا آمد. در همان اوان کودکی، از دانش پدربزرگش که یکی از صوفیان بابایادگار بود، در یادگیری مقامات تنبور بهره برد. در سال 1367، به عنوان نوازنده‌ی تنبور همکاری خود را با اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه شروع کرد و عضو گروه تنبورنوازان مولوی شد. درسال 1368 به همراه استاد مهدی رزاقی کارگاه سازسازی به‌راه انداخت و هم‌زمان گروه تنبورنوازان دالاهو را تشکیل داد. وی به همراه برادرش فرامرز امیریان، آلبومی را با نام «چشمه سروان» و به خوانندگی آقای مجتبی بهرامی، آهنگسازی کرده است. هوشنگ امیریان، علاوه بر سرپرستی گروه تنبورنوازان دالاهو، در گروه‌های موسیقی دیگری همچون گروه مولوی، گروه مردان خدا، گروه بیستون و گروه چکاوک همکاری مستمر داشته و به همراه گروه خود در بیشتر جشنواره‌های بزرگ موسیقی شرکت کرده است. او دارای چند دیپلم افتخاری در نوازندگی تنبور است. او از مقام‌شناس‌های بزرگ منطقه به‌حساب می‌آید و در ساخت تنبور هم جز سازندگان برتر تنبور کاسه‌ای در کشور است.


دوئت سان موس (اتریش)/ جمعه ۱ اسفند/ ساعت ساعت ۲۰
دوئت زاین موس، با کشف امکاناتِ سازی خود به شیوه‌ای گیرا و روح‌نواز، در پی آفرینش محیط‌های آوایی منحصر به فرد است. اعضای این دوئو، فیلیپ ارزموس، نوازنده‌ی گیتارو الکترونیک و کِلمنس زاینیتسا، نوازنده‌ی ویُلسل و الکترونیک، خود را به هیچ یک از استانداردهای موسیقایی محدود نکرده‌اند و بیشتر به تولید صداهای شورانگیز جدید در سبک‌های متفاوت و متضاد می‌پردازند. این دو نوازنده، چه در زمینه‌ی ساخت موسیقی گوش‌نواز، شورانگیز و زیبا و رویاگون و چه در زمینه‌ی خلق اصوات دیسونانس، پرانرژی، دراماتیک و پراگرسیو از استادانی چیره‌دست قلمداد می‌شوند. این دوئت گریزی از به‌کارگیری هیچ فرم آزاد نوازندگی ندارد. با بهره‌گیری از طیف گسترده‌ا‌‌‌ی از سبک‌های متفاوت، قطعات این دوئت از موسیقی مجلسی تا آهنگ‌سازی آکوستیک مدرن، راک، بلوز، محلی و جز را شامل می‌شود. زاین موس به‌عنوان اجرای برتر «آوای موسیقی جدید اتریشی» در سال 21-2020 برگزیده شده است.


رسیتال پیانو/جمعه ۱ اسفند/ ساعت ۲۱:۳۰
رسیتال پیانو با نوازندگی دیبا پیشدادی، لیلی زمان احمدی و امیربهادر نصیری فر ساعت 21:30 جمعه اول اسفند پخش می شود.
دیبا پیشدادی در سال 1381 متولد شد. او از کودکی به موسیقی و ادبیات علاقه داشت. وی هم‌اکنون در هنرستان موسیقی نزد گاگیگ بابایان به فراگیری پیانو می‌پردازد. او از مسترکلاس دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین بهره برده و در جشنواره‌ی پیانوی یاماها 2020 و نمایشگاه هنری «فرای مرزها» لهستان شرکت کرده است. وی اخیراً دوره‌های آهنگسازی را نزد کارن کیهانی می‌گذراند.
لیلی زمان احمدی در سال 1372 در کاشان متولد شد. یادگیری پیانو را از سن چهارده‌سالگی آغاز کرد و از سال 1393 نوازندگی پیانو را نزد امیر صراف ادامه داد. او در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌ی نوازندگی جهانی دانشگاه هنر تهران است و در آنجا از تعلیمات استاد ربکا آشوقیان بهره می‌برد. او تاکنون در اجراهای متعددی به عنوان تک‌نواز و همنواز روی صحنه رفته است.
امیربهادر نصیری‌فر دانشجوی کارشناسی رشته‌ی موسیقی است. دوره‌های نوازندگی جَز را نزد حمزه یگانه آغاز کرد و پنج سال است که زیر نظر گاگیک بابایان به فراگیری نوازندگی پیانو ‌می‌پردازد. او از مسترکلاس‌های استادانی چون اولاف جان لنری، النا کریستودولو و پیام پهلوانیان بهره برده است. وی تاکنون در چهاردهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان (کسب مقام دوم) و سیزدهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان شرکت کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی کاربردی/ جمعه ۱ اسفند/ ساعت ۲۱:۳۰
سارا نادری متولد سال ۱۳۷۸ است. او نوازندگی ویلن را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و زیر نظر استادانی چون ابراهیم لطفی و گلریز زربخش آموزش دید. او با ارکسترهای متعددی از جمله ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک صدا و سیما، ارکستر فیلارمونیک و ارکستر آرکو همکاری کرده و در ضبط آثار موسیقایی برخی از آهنگسازان شرکت داشته است. نادری دارای سه رتبه پیاپی در یازدهمین، دوازدهمین و سیزدهمین جشنواره‌ی موسیقی جوان است. او در حال حاضر دانشجوی کارشناسی موسیقی کلاسیک است.
دانشگاه علمی کاربردی/ جمعه ۱ اسفند/ ساعت ۲۱:۳۰
نیما شناوری در سال ١٣٧٧ در تهران متولد شد. نواختن پیانو را از کودکی نزد پدر خود آغاز کرد و در هنرستان موسیقی نزد استاد رضا طاهری و سپس نزد رافائل میناسکانیان ادامه داد و از مسترکلاس‌های تامارا دولیزه و گوتلیب والیش نیز بهره گرفت. او دانشجوی کارشناسی موسیقی و دارای عنوان نخبه‌ی هنری از بنیاد ملی نخبگان در رشته‌ی موسیقی است. او همچنین موفق به کسب رتبه‌ی نخست جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان در سال ١٣٩٧ و رتبه‌ی نخست در دومین دوسالانه‌ی جایزه پیانوی «باربد» شده است. شناوری طی این سال‌ها در تالارهای رودکی، وحدت، ارسباران، فرهنگسرای نیاوران و برج آزادی روی صحنه رفته است.


ارکستر سمفونیک تهران/ جمعه ۱ اسفند/ ساعت ۲۳
ارکستر سمفونیک تهران در سال ۱۳۱۲ به رهبری غلامحسین مین باشیان و با نام «ارکستر سمفونی بلدیه» (شهرداری) فعالیت خود را آغاز کرد. این ارکستر در سال ۱۳۲۴ توسط پرویز محمود سازماندهی شد و به شکل امروزی خود درآمد. در طی این سال‌ها این گروه تحت رهبری اساتیدی چون پرویز محمود، روبیک گریگوریان، مرتضی حنانه، هایمو تویبر، حشمت سنجری، فرهاد مشکات، نادر مرتضی‌پور، فریدون ناصری، علی رهبری، نادر مشایخی، منوچهر صهبایی کار کرد. این ارکستر طی دوران‌های مختلف از رهبری اساتید مهمانی چون منوچهر صهبایی، ایرج صهبایی، شهرداد روحانی، مجید انتظامی، لوریس چکناوریان، نادر مشایخی، ماتیاس کروگر، نازنین آقاخانی، درک گلیسون و نادر مرتضی‌پور بهره برد. این ارکستر در ایران و دیگر کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، بلژیک، هلند، فرانسه، سوئیس و قطر اجراهای موفق بسیاری داشته است.