گروه موسیقی «مهرنیا» به سرپرستی و آهنگسازی مهران مهرنیا شب گذشته در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت و به اجرای موسیقی پرداخت. این گروه در عرصه موسیقی ایرانی فعالیت می‌کند و طی بیش از سه دهه فعالیت خود سعی داشته موسیقی ایرانی را با فرمی نوین روایت کند.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌و سومین جشنواره موسیقی فجر، در اجرای شب گذشته این گروه، مهرنیا علاوه بر سرپرستی و آهنگسازی گروه نوازندگی تار و سه تار را نیز بر عهده داشت و مهرداد کریم‌خاوری نوازنده دف، نازنین پدرثانی نوازنده تنبک، سلیمان رضایی و امید آزاک خوانندگان گروه، او را همراهی می‌کردند.

اجرای گروه «مهرنیا» دربردارنده دو بخش بود، در بخش اول بداهه‌نوازی هایی از مهرنیا، همراه نوازندگی سازهای کوبه‌ای مهرداد کریم‌خاوری و نازنین پدرثانی برای مخاطبان اجرا شد. در بخش دوم نیز پروژه‌ای که تمرین آن از هشت ماه گذشته با ۲ هنرمند برگزیده جشنواره‌های موسیقی جوان و ایرج بسطامی آغاز شده بود، برای مخاطبان اجرا شد.

تصنیف «پرواز خاکستر» به یاد مصیبت‌دیدگان زلزله استان کرمانشاه، تصنیف «حکمران چمن» بر اساس شعری از محمد سلمانی و اجرای قطعه‌ای با شعری از حافظ آثاری هستند که توسط گروه «مهرنیا» در قالب این پروژه برای تماشاگران اجرا شد. در این اجرا خوانندگان اشعاری از شاعران کلاسیک تا معاصر را خواندند که در بین آنها اشعاری از حافظ و محمد سلمانی شاعر معاصر مورد توجه حاضران قرار گرفت. « وقتی که حکمران چمن باد می شود/ اول تبر حواله شمشاد می شود» غزل سلمانی بود که پیش از این هم بارها در مجامع شعری مورد توجه قرار گرفته است.

در این کنسرت محمد سلمانی شاعر، عباس سجادی شاعر و مدیرعامل بنیاد نیاوران، حسام‌الدین سراج خواننده موسیقی ایرانی و امید صباغ نو شاعر و ترانه سرا حضور داشتند.

در ادامه اجراهای سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران، جمعه شب دونوازی پریچهر خواجه و بهنام معصومی و رسیتال پیانوی خانم آکی سوگی یاما روی صحنه می روند و و جشنواره به اجراهای این دوره خود پایان می‌دهد.

سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از 20 تا 30 دی‌ماه در 6 سالن شهر تهران برگزار می‌شود. جمعه 29 دی ماه اجراهای سی و سومین جشنواره‌ی موسیقی فجر به پایان می‌رسد و مراسم اختتامیه روز شنبه 30 دی در تالار وحدت برگزار می‌شود.