بدلیل ابتلای نیکلاس فن پوکه به کرونا، پیانیست آلمانی در جشنواره فجر به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، در پی عدم امکان حضور نیکلاس فن پوکه هنرمند پیانیست هلندی به دلیل مبتلا شدن کرونا جهت اجرای برنامه خود در ایران، کمیته بین الملل سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر با همکاری همه جانبه ارکان مختلف جشنواره، اقدام به دعوت از موریتس ارنست، پیانیست شناخته شده آلمانی جهت اجرای برنامه در این دوره از جشنواره کرد که با قبول این دعوت، رسیتال پیانوهنرمند آلمانی در همان زمان و مکان جایگزین برنامه لغو شده گردید.

هنرمند پیانیست آلمانی در این برنامه از آهنگسازانی همچون بتهوون، برامس، هندل و دبوسی خواهد نواخت. همچنین به پاسداشت یاد نوازنده بزرگ ایرانی، امانوئل ملیک اصلانیان، قطعه پروانه از این هنرمند را در این برنامه اجرا خواهد کرد.

موریتس ارنست در سال ۱۹۸۶ در آلمان متولد شد و از ۴ سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. وی ادامه تحصیل پیانو را در مدرسه موسیقی دیتمولر ادامه داد و در آن موسسه، موسیقی‌شناسی نیز خواند. ارنست، جوایز متعددی در مسابقات معتبر بین المللی کسب کرده است. در سال ۲۰۰۳،  برای تکمیل آموزه‌هایش نزد فویچت ‌واگنر رفت.

مورتس ارنست در سالهای گذشته در بسیاری از سالن های بزرگ و معتبر اروپا و آمریکا به اجرای برنامه پرداخته است. وی همچنین سابقه همکاری با ارکستر نیلپر را در کارنامه دارد.