شب گذشته جمعه 22 بهمن 1400، تالار وحدت میزبان اجرای ارکستر سمفونیک تهران در قالب سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر بود، اجرایی که قرار بود به‌رهبری نصیر حیدریان برگزار شود، اما این رهبر ارکستر در آخرین ساعات به کرونا مبتلا شد تا شاگردش عرفان وکیلی ارکستر را رهبری کند.

اجرای دیشب مهمانی ویژه داشت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تالار وحدت آمده بود تا اجرای ارکستر را از نزدیک ببیند. امیرعبداللهیان در پایان اجرا هم دسته‌گلی به رهبر ارکستر اهدا کرد.

امیرعبداللهیان در پایان این اجرا و در جمع خبرنگاران گفت: از اعضای ارکستر سمفونیک تهران تشکر می‌کنم که اجرای بسیار خوبی را برگزار کردند، البته امروز مطلع شدم که جناب آقای حیدریان رهبر ارکستر به کرونا مبتلا شده است و یکی از جوان‌ترین اعضای گروه رهبری این کنسرت را به‌عهده گرفت.

وی ادامه داد: امشب شاهد اجرای بسیار هماهنگی از سوی ارکستر بودیم. طبعاً موسیقی در دنیای هنر جایگاه ویژه خود را دارد و من هم در زندگی‌ام به موسیقی علاقه‌مند هستم و حضورم در کنسرت امشب ارکستر سمفونیک تهران در جشنواره موسیقی فجر به‌نوعی اعلام حمایت و پشتیبانی از هنرمندان این عرصه است و برای همه فعالان این عرصه آرزوی موفقیت می‌کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش دیگری درباره نحوه همکاری وزارت امور خارجه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه موسیقی اعلام کرد: طبق صحبت‌ها و توافقاتی که با آقای افضلی (مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی) انجام گرفت، امیدواریم بتوانیم در اسفندماه سال جاری یک اجرای مشترکی میان هنرمندان ایرانی و تعدادی از هنرمندان خارجی را برگزار کنیم، طبیعتاً این اتفاق هم در آستانه سال جدید در تالار وحدت برگزار خواهد شد.