چهارمین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان آغاز شد.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر،چهارمین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و آوازخوانی علیرضا افتخاری دیشب در تالار وحدت برگزارشد.

اجرایی که به دلیل اهمیت آن جمع کثیری از متولیان ارشاد در آن حاضر شدند. در این میان وزرای فعلی و سابق ارشاد (صالحی امیری و جنتی) هم به تماشای هنرنمایی ارکستر ملی ایران نشستند.

فریدون شهبازیان در ابتدای مراسم گفت: این ارکستر با هدف پیشبرد موسیقی ارکسترال و اصیل ایرانی تشکیل شده است. دل‌مشغولی من اجرای خوب و ارزشمند موسیقی ایرانی که موسیقی‌دانان کشورمان می‌سازند و موسیقی ملل است که امیدوارم محقق شود. من تولد ارکستر ملی ایران را تبریک میگویم.

شهبازیان همچنین یادی از فرهاد فخرالدینی رهبر پیشین ارکستر ملی ایران کرد.

رهبر ارکستر ملی خطاب به سید رضا صالحی امیری -وزیر ارشاد- گفت: آقای وزیر از شما می خواهم کمک کنید تا موسیقی اصیل و ارکسترال ایرانی در جهان معرفی شود. ما از سبک‌های موسیقی جهان استفاده می‌کنیم که آنها تدوین کردند و آن را با موسیقی خودمان درمی‌آمیزیم تا آثار بهتری را پدید آوریم.

موسیقی ما به ویژه موسیقی مقامی بسیار غنی است و کمتر جایی پیدا می‌شود ربع پرده‌های ما را داشته باشند.

در ابتدای کنسرت قطعه بی‌کلام اجرا شد و پس از آن علیرضا افتخاری پس از سال‌ها دوری از صحنه به عنوان خواننده به این ارکستر اضافه شد.