در ششمین شب اجراهای سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در سئانس اول گروه موسیقی خنیاگران پنج اقلیم در تالار رودکی میزبان علاقه‌مندان بودند.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، در ابتدای برنامه، پیمان بزرگ‌نیا، پژوهشگر موسیقی نواحی به همراه دامون شش‌بلوکی، محقق موسیقی اقوام به مخاطبان خوش‌آمد گفتند و درباره هر یک از استادان و اجراهای آنان توضیح دادند.

یکی از قسمت‌های پراهمیت مربوط به موسیقی نواحی جشنواره فجر برنامه خنیاگران پنج اقلیم است که در این بخش ده تن از هنرمندان جوان و پیشکسوتان اعم از بخشی‌ها، عاشیق‌ها، و شاعران ( بلوچ ) و صوت‌خوان‌ها که از مناطقی چون دامنه البرز، خراسان بزرگ، ترکمن، بلوچستان می‌باشند به هنرنمایی پرداختند که از زیباشناسی خاص و ماهیت پژوهشی ویژه‌ای برخوردار بود و مورد توجه میهمانان قرار گرفت.

هنرمندانی که در این اجرا به هنرنمایی کردند:

بخشی: حسین ولی نژاد (خراسان شمالی)، عاشیق: قدرت میرزاپور (آذربایجان)، طواق سعادتی (ترکمن)، نصرالله زرگر (موسیقی رومانیوهای ایران)، پهلوان خداداد زنگ شاهی (بلوچستان)، تاج محمد جنگی پور (دونلی‌نواز جوان)، ناصر وحدتی (گیلان).

از چهره‌هایی که در این اجرا حضور داشتند حمیدرضا نوربخش مدیر جشنواره موسیقی فجر و فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی بودند که روی سن حاضر شدند و از اساتید موسیقی نواحی که این کنسرت را اجرا نمودند تقدیر کردند.