ارکستر «نغمه‌ی باران» به رهبری نزهت امیری و سرپرستی و خوانندگی علی امیرقاسمی در هفتمین شب جشنواره موسیقی فجر تالار وحدت روی صحنه رفتند.

به گزارش روابط‌عمومی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، برنامه این ارکستر در دو بخش اجرا شد. در ابتدا قطعه‌ی ملی‌ـ‌میهنیِ «خاک مهرآیین» از علی‌اکبر قربانی با صدای خواننده‌ی ارکستر علی ‌امیرقاسمی اجرا شد. این قطعه‌ی بسیار معروف توسط ارکستر سمفونیک ایران، ارکستر ملی ایران، و ارکستر مهرنوازان به خوانندگی سالار عقیلی و گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو و خوانندگی وحید تاج اجرا شده و طرفداران بسیاری دارد.

پس از اجرای این قطعه، تکنواز ویلن روی صحنه آمد و اثر معروف حسین دهلوی به نام «شوشتری برای ویلن و ارکستر» اجرا شد. «شهزاده‌ی رویا» قطعه‌ی بسیار معروف بعدی بود که توسط همایون خرم ساخته شده و خوانندگان زیادی آن را اجرا کرده‌اند. در ادامه علی امیرقاسمی آوازی در دشتی خواند و پس از آن قطعه‌ی پایانی بخش اول به نام «رفتم» ساخته‌ی علی تجویدی اجرا شد که تشویق حاضرین را به دنبال داشت.

پس از آنتراکت، ارکستر در ابتدا قطعه‌ی «ماهور برای ویلن و ارکستر» و سپس قطعه‌ی معروف «دور جوانی» ساخته‌ی جواد لشکری را اجرا کرد و در ادامه قطعه‌ی زیبای «وای از شب من» از همایون خرم نواخته شد که علاقمندان موسیقی ایرانی اجراهای زیادی از این قطعه شنیده‌اند. قطعه‌ی بعدی که سازی و بی‌کلام بود «کنسرتینو برای سنتور و ارکستر» نام داشت که ساخته‌ی حسین دهلوی است و در این اجرا با تنظیم رهبر ارکستر برای مخاطبان اجرا شد. پس از اجرای قطعه‌ی زیبای «بیا»، به خاطر استقبال مخاطبان از این اجرا و تشویق‌های مکررشان، ارکستر بار دیگر قطعه‌ی «خاک مهرآیین» را اجرا کرد و برای پایان برنامه‌ی خود قطعه‌ی ملی‌ـ‌میهنیِ «ای ایران» اثر ماندگار روح‌الله خالقی را اجرا کرد و به کار خود پایان داد.

نزهت امیری، کارشناس موسیقی از هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر است. او موسیقی را نزد استادانی چون پرویز منصوری، حسین علیزاده، و منوچهر صهبایی آموخته و سال 1384 «ارکستر مضرابی» حسین دهلوی را رهبری کرده است. نزهت امیری از تابستان 96 رهبری «ارکستر ملی نغمه‌ی باران» به سرپرستی علی امیرقاسمی را برعهده گرفته و اولین و تنها رهبر ارکستر زن در ایران است.

سی و سومین جشنواره‌ی موسیقی فجر از 20 تا 30 دی‌ماه در شش سالن شهر تهران برگزار می‌شود.