امید حاجیلی، خواننده قطعه «دلبر» در سومین شب از جشنواره موسیقی فجر در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در تهران روی صحنه رفت.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، امید حاجیلی در حالی که اعضای ارکسترش روی صحنه حاضر بودند و جمعیت برای حضور این خواننده روی صحنه بی قراری می کرد، از پشت صحنه روبه حضار گفت: «معیار کنسرت‌های ما فقط جیغ و صدای دست است. اگر آن انرژی مدنظر را از سالن نگیرم روی صحنه نمی آیم!»

صحبت‌های حاجیلی جیغ حاضرین را در سالن در پی داشت و باعث شد آغاز برنامه این خواننده با یک انرژی بالا باشد. حاجیلی با قطعه «وقت گل نی» و با یک انرژی بالا کنسرتش را آغاز کرد و پس از اتمام قطعه نخست رو به حضار گفت: «من این افتخار را داشتم که سال گذشته در هیات داوران جشنواره حضور داشته باشم و امسال هم مفتخرم در قالب جشنواره موسیقی این اجرا را روی صحنه می برم.»

حاجیلی افزود: «دو سه ماهی هست که در تهران کنسرت نداشتیم و امشب قرار است بار دیگر با یک انرژی بالا روی صحنه حاضر شویم. لزومی ندارد ولی تکرار می‌کنم که معیار ما برای کنسرت فقط صدای جیغ و دست شماست.»

حاجیلی در ادامه اعلام کرد که قصد دارد قطعه ای آرام را اجرا کند که با مخالفت دوستدارانش رو به رو شد ولی با لبخند تاکید کرد که باید این قطعه آرام را بخواند. او با اجرای قطعه «افتاد» که یکی از شادترین و ریتمیک ترین آثارش است حاضرین را غافلگیر کرد تا انرژی سالن بار دیگر به اوج برسد.

او پس از اجرای این قطعه گفت: «دوست دارید همه قطعات این کنسرت تا همین حد آرام باشد؟!»

امید حاجیلی در ادامه از نوازنده نی انبان درخواست کرد روی صحنه بیاید که اجرای یک موسیقی جنوبی اکتیو و در ادامه قطعه «وای وای» و «رعنا» دیگر بخش های برنامه این خواننده را تشکیل می دادند.

حاجیلی در این بخش از کنسرت گفت: «همه زندگی‌ام را مدیون یک نفر هستم و در همه این سال‌ها سعی کرده‌ام بخشی از بزرگواری‌اش را جبران کنم ولی هرگز نمی‌توانم محبت‌هایش را جبران کنم. او کسی نیست جز مادرم. این را هم بگویم که این اولین سانس از کنسرت‌های من است که پدرم در سالن نیست چون تهران نبودند و جایشان واقعاً برای ما خالی است.»

حاجیلی درباره فضای کنسرت‌هایش نیز گفت: «این سبکی که ما در اجراهایمان داریم همیشه به این دلیل است که دوست دارم انرژی مثبت به همه منتقل کنیم.»

اجرای قطعه «نقش جمال» که اثری قدیمی با همخوانی «ناصر عبداللهی» و امید حاجیلی در سال‌های دور بود، از بخش‌های جذاب این کنسرت بود. صدا و تصویر ناصر عبداللهی در حالی در سالن پخش شد که امید حاجیلی نیز به صورت زنده بخش‌های مربوط به خود را می‌خواند و بخش‌های مربوط به صدای ناصر عبداللهی همزمان در سالن پخش می‌شد که با تشویق و همراهی حاضرین همراه شد.

دلبر و باریکلا از دیگر قطعات این کنسرت بودند و اجرای تک‌نوازی نقاره توسط استاد وحید اسداللهی نیز بخش دیگری از این کنسرت را تشکیل می‌دادند.

حاجیلی در اواخر این کنسرت تشکری ویژه از مجید عبدی، پویا افشاری و اعضای ارکسترش داشت.