سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر علاوه‌بر پایتخت، در 9 استان دیگر کشور برگزار می‌شود و مجموعا 53 اجرای صحنه‌ای در استان‌ها روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، در این دوره بوشهر با حضور ۴۹ هنرمند میزبان ۵ اجرا و در جنوب استان کرمان نیز ۱۰ اجرا با حضور ۷۴ هنرمند برگزار خواهد شد.

در سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، ۶۲ هنرمند اهل چهارمحال و بختیاری، سه اجرای صحنه‌ای را در سالن‌های این استان میزبانی می‌کنند. در زنجان ۵ اجرا با حضور ۴۲ موزیسین زنجانی برگزار می‌شود. ۳ اجرای صحنه ای با حضور ۲۰ هنرمند در سیستان و بلوچستان روی صحنه می‌رود و استان سمنان نیز میزبان ۶ اجرای صحنه ای با حضور ۳۶ هنرمند خواهد بود.

کهلگویه و بویراحمد میزبان ۱۰ اجرا با حضور ۶۳ موزیسین است و در لرستان نیز ۲۷ هنرمند در ۶ اجرا به هنرنمایی خواهند پرداخت. 5 اجرای صحنه‌ای با حضور 34 هنرمند نیز در ایلام برگزار می‌شود.

سی‌ و هفتمین جشنواره موسیقی فجر در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره است.