استادان موسیقی نواحی شش ناحیه هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان شمالی، آذربایجان، ایل شاهسون و کردستان گوشه‌هایی از موسیقی ناب این نواحی موسیقیایی ایران را در ششمین شب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر نواختند.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌و سومین جشنواره موسیقی فجر، در این برنامه معصومه ابتکار (معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده) فرزاد طالبی (مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و رویا نونهالی (بازیگر سینما و تلویزیون) نیز حضور داشتند که در پایان اجرای موسیقی از این اساتید موسیقی نواحی ایران تجلیل کردند.

ایران سرزمین موسیقی و آواهای گم شده است. شاید هیچ کشوری همچون ایران دارای تنوع موسیقی نباشد. در همین راستا امسال توجه ویژه‌ای به موسیقی نواحی در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شده که ١۵ گروه در بخش نواحی در موسیقی فجر شرکت کرده‌اند.

در این برنامه اساتیدی که میراث ناملموس منطقه خود را حفظ کرده‌اند، همچون استاد خالوقنبر راستگوخواننده و نوازنده نی جفتی، محمد زارعی نوازنده عود، رومینا تنی نوازنده دهل هرمزگان، مهدیه شکری زاده نوازنده کسر و زیبا روان نوازنده پیپه به اجرا پرداختند.

کاظم کریمی نوازنده کمانچه و مرتضی دارفرین نوازنده نقاره نیز موسیقی منطقه کهگیلویه و بویراحمد را برای مخاطبان خود نواختند.

موسیقی خراسان شمالی نیز به زیبایی توسط اکرم ابراهیم زاده نوازنده دوتا و عاطفه هاشم زاده (دایره) نواخته شد.

عباس رسول‌زاده نوازنده قوپوز و خواننده، ملاروردی حیدری نوازنده قوال و فرامرز جوزعلی نوازنده بالابان اعضای موسیقی آذربایجان بودند که روی صحنه رفتند.

در برنامه شب گذشته حسین علی حسینی خواننده و نوازنده چگور و محمد جعفری (دایره) و مجید لطیفی بالابان به اجرای موسیقی ایل شاهسون پرداختند.

موسیقی کردستان نیز توسط نالان فاروقی (طبل کردی)، میلد شهسلونی (شمشمال)، فواد استاد قادر برده‌زرد، خواننده و پارسا احمدزاده (نرمه‌نای) نواخته شد.

تالار رودکی امروز در هفتمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، ارکستر مجلسی ساعت 18 و 30 دقیقه و ارکستر سمفونیک صدا و سیما ساعت 21 و 30 دقیقه روی صحنه می‌روند.

سی وسومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از 20 تا 30 دی‌ماه با اجرای گروه‌های مختلف موسیقی در تالار وحدت، سالن رودکی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان، برج آزادی و برج میلاد تهران برگزار می‌شود.