استان البرز به عنوان یکی از استان‌های میزبان جشنواره موسیقی فجر، اجراهای متنوعی از گروه‌های کلاسیک، پاپ، سنتی و غیره را برای علاقمندان تدارک دیده است.

به گزارش ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، این جشنواره با حضور 6 گروه موسیقی در استان البرز برگزار می‌شود.

فرهاد مشتاق مدیر انجمن موسیقی استان البرز گفت: تعداد آموزشگاه‌های فعال استان البرز بسیار زیاد است و گروه‌های متعددی در استان البرز فعالیت می‌کنند و همواره درخواست‌های متعددی برای برگزاری کنسرت دریافت می‌کنیم.

وی تعداد گروه‌های ثبت شده در انجمن را بیش از 30 گروه اعلام کرد و گفت: در استان البرز توجه‌ها به موسیقی پاپ بیشتر از دیگر انواع موسیقی است. ما قصد داریم با برنامه‌ریزی‌هایی این روند را تعدیل کرده و توجه مردم را به دیگر انواع موسیقی هم جلب کنیم.

مشتاق اظهار کرد: امسال سومین دوره‌ای است که جشنواره موسیقی فجر در استان البرز برگزار می‌شود. پیش از این هم در سال های 89 و 90 هم ما میزبان جشنواره بوده‌ایم.

مدیر انجمن موسیقی استان البرز استقبال مردم استان از جشنواره را خوب دانست و گفت: مردم در دوره‌های قبل هم از اجراهای جشنواره استقبال کرده‌اند و در این دوره هم از برنامه‌ها جشنواره استقبال می‌کنند.

مشتاق اظهار کرد: در دوره‌های قبل هنرمندانی چون زنده یاد استاد جلال ذوالفنون و کیوان ساکت در استان البرز موسیقی اجرا کرده بودند، همچنین شاهد اجرای موسیقی در گونه‌های مختلف مقامی، ایرانی، کلاسیک وغیره بودیم. در این دوره هم سعی شده همه گونه‌های موسیقی در جشنواره حضور داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: جشنواره موسیقی فجر در استان البرز هم میزبان گروه‌های استانی است و هم شرکت‌کنندگانی که در تهران در قالب جشنواره برنامه اجرا می‌کنند.

مدیر انجمن موسیقی استان البرز در پایان سخنانش اظهار کرد: جشنواره در استان البرز از 25 تا 30 بهمن برگزار می شود و طی این مدت 6 گروه موسیقی روی صحنه می‌روند. امیدواریم تنوع اجراها و همچنین اجرای خوب گروه‌ها درخور جشنواره موسیقی جشن انقلاب اسلامی باشد و بتوانیم با برنامه‌ریزی این رویداد را به بهترین شکلی که در توانمان است، برگزار کنیم.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر همزمان با تهران در استان‌هایی چون همدان، البرز، ‌خوزستان، فارس،‌ کهکیلویه و بویراحمد و گلستان برپا می شود.

علاقمندان می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این جشنواره را در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival30 مشاهده کنند.