در حالی که مخاطبان دومین سانس از نخستین شب بخش موسیقی اقوام جشنواره فجر به سِن چشم دوخته بودند تا گروه موسیقی «زندگی مازندران» اجرایشان را شروع کنند، بخشی از این گروه با سرنا، دهل و با حرکت چوببازی روی صحنه آمدند و حاضران در سالن را غافلگیر کردند.

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، موسیقی منطقه مازندران همراه با بخشی از آئینهای کار و زندگی بومی مردم این خطه در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در سالن سوره حوزه هنری روی صحنه رفت.

اجرای شاد این گروه آنقدر مخاطبان حاضر در سالن را به وجد آورد که یکی از حاضران فریاد زد ممنون که موسیقیهای شاد برایمان اجرا میکنید.

«هلی هلی»،  «لیلا باریکلا»،  «حدیقه جان»،  «عامی دترجان»، «در زنده»، «پروانه جان»، «بانو بانو جان»،  «لی لی نامه» و «سوتیار» از جمله قطعات موسیقی مازندران بود که در دومین سانس از اولین شب سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در بخش اقوام اجرا شد.
رقص محلی «بینج سما» (رقص برنج) برگرفته از رسوم شالیکاری، رقصهای لوچو، چوب که ترکیبی از چوب بازی و رقص محلی است و کشتی مازندرانی نیز از جمله رسومی بود که برگزار و با استقبال روبرو شد. اجرای آرمان فلاح پور؛ یکی از نوجوانان منتخب جشنواره جوان نیز با استقبال مخاطبان حاضر در سالن مواجه شد.

علی حسن نژاد؛ سرپرست این گروه بعد از اجرا روی صحنه آمد و گفت: «نوجوانان شهری گروه آئینی مازندران، روح موسیقی بومی و آئینی منطقه خودشان را به جشنواره آوردهاند و درود به خانوادههایشان که به آنها این اجازه را دادند و پذیرفتند که به عنوان گروه شهری، بخشی از آئین موسیقی بومی و محلی خود را اجرا کنند.»

او سپس از مازندرانیهای حاضر در سالن خواست تا مهمانان تهرانی را تشویق کنند و از مسوولان سالن درخواست کرد تا اجازه دهند یونس قریشی یکی دیگر از نوجوانان منتخب جشنواره جوان نیز قطعهای را اجرا کند و بخواند.

محمود بتیار(نوازنده دوتار)، مجید بتیار(نوازنده دایره، دهل و دف)، حسام بتیار(نوازنده کمانچه)، سجاد پاریاو فلاح (خواننده، نوازنده دِ سر کوتن و دهل)، محمدرضا کاظمی، یونس قریشی، هستی حسننژاد، نگین غفوری، یلدا طاهری(نوازنده دِ سر کوتن)، نورالله یوسفی و محمد الیاسی(نوازنده لله وا و سرنا)، مهدی کارگر و آرمان فلاح پور(آواز)، سورنا حمیدیزاده و همایون حسینی(نوازنده تنبک)، زهرا فضلی، نوشین رحیمی، فاطمه مصطفیپور، آیدا طاهری، نیایش حسننژاد و فائزه ذبیحی(نوازنده دف)، حسینعلی رمضانی، سجاد حسنی، اکبر حسنی، امیرحسین دستدار و امیر محمد خورشیدی اعضای این گروه بودند.

لازم به ذکر است سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه در 7 سالن تهران و 7 شهر دیگر در حال برگزاری است.