اجرای ارکستر مجلسی ایران به رهبری پروفسور «منوچهر صهبایی» که قرار بود سه‌شنبه 26 دی ماه در سی‌وسومین جشنواره‌ی موسیقی فجر برگزار شود، به خاطر کسالت این رهبر ارکستر به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش روابط عمومی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، این هنرمند پیش از این نیز قرار بود کنسرتی در تالار وحدت تهران با همراهی این ارکستر اجرا کند که به علت مشکل پیش‌آمده برای «منیژه صهبایی» – مدیر اجرایی ارکستر- لغو شد.

«منوچهر صهبایی» در این خصوص می‌گوید: «با وجود آنکه مدت‌ها برای این اجرا برنامه‌ریزی‌های منظمی انجام داده بودیم،‌ به علت کسالت من و دردِ دست‌هایم امکان رهبری این برنامه را ندارم و به همین خاطر ترجیح می‌دهم که این اتفاق در زمان دیگری رخ دهد. در این میان مسوؤلان جشنواره‌ی فجر با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده بودند، بر اجرای این برنامه تاکید داشتند؛ اما من به آنان نیز توضیح دادم که هیچ‌گاه تمایلی به اجرای کنسرتی با کیفیت معمولی -مانند بسیاری از کنسرت‌هایی که در این روزها می‌شنویم- ندارم و برای اجرای یک کنسرت خوب نیز نیاز به تمرکز کافی است که من به خاطر کسالت و مشکلی که برای دستانم وجود دارد، هم‌اکنون شرایط آن را ندارم.»

او همچنین از مخاطبان این کنسرت که بلیت‌های اجرا را خریداری کرده‌اند، عذرخواهی کرده و این نوید را می‌دهد که ارکستر مجلسی ایران به زودی کنسرت‌های خود را آغاز کند. ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی قرار بود در جشنواره‌ی موسیقی سال جاری قطعاتی چون سمفونی ۴۴ هایدن، سمفونی «سالزبورگ» موتزارت و سمفونی «ونیز» سالی یری را برای مخاطبان موسیقی کلاسیک اجرا کند. در صورت اجرای این کنسرت، سمفونی «ونیز» برای اولین بار است که در ایران اجرا می‌شد.

  • این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی و مدیریت منیژه صهبایی فرورین ماه سال ۹۶ با هدف ارائه موسیقی کلاسیک جهانی و ارتقای فرهنگ شنیداری اعلام موجودیت کرد. این مجموعه موسیقایی روزهای هشتم و نهم تیر ماه امسال اولین کنسرت رسمی خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.