فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ در سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر علاوه بر قطعات عاشقانه، برخی آثار اجتماعی‌اش را برای نخستین بار روی صحنه می‌برد.

به گزارش ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ امسال برای نخستین بار در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می رود و آغازگر اجراهای موسیقی پاپ در زیر مجموعه بخش جنبی جشنواره است.

فریدون آسرایی درباره اجرا در جشنواره موسیقی فجر گفت: نخستین سالی است که در جشنواره روی صحنه می‌رویم و خوشحالم که بعد از سال‌ها فعالیت، مسئولان فرهنگی به کار ما نیز توجه داشتند و به جشنواره دعوت شدیم تا بتوانیم در این رویداد موسیقایی کشورمان سهم داشته باشیم و برای مخاطبان جشنواره به اجرا بپردازیم.

وی افزود: متاسفانه فرصت چندانی برای تمرین نداریم و دو هفته بعد از انتشار تازه‌ترین آلبومم باید برای اجرا در جشنواره آماده شویم. در هر صورت همه سعی مان را می کنیم که اجرای خاطره‌انگیزی را داشته باشیم.

این خواننده موسیقی پاپ درباره قطعاتی که در این اجرا روی صحنه می‌برد، توضیح داد: تصمیم دارم کارهایی را که طی سالیان گذشته برایم اعتباری کسب کرده و در دل مردم جای داشته‌اند را روی صحنه ببرم. کارهایی مثل بوی سیب و کبوتر ترانه‌هایی هستند که حال و هوایی متفاوت دارند و تا به حال اجرای صحنه‌ای نداشته اند.

آسرایی افزود: من این کارها را برای نخستین بار روی صحنه اجرا می‌کنم. مثلا 10 سال از انتشار ترانه بوی سیب می گذرد و فکر می کنم جشنواره فجر محمل خوبی برای ارائه اجرای زنده آن باشد.

این هنرمند درباره شیوه انتخاب آثارش برای ارائه در جشنواره اظهار کرد: ما در ایام دهه فجر هستیم و در جشنواره فجر هم روی صحنه می‌رویم. طبیعی است که تمام کارهایی که برای اجرا انتخاب می‌کنیم عاشقانه نبوده و بخشی از کارها اجتماعی باشند.

در این اجرا ایمان خراسانی رهبری ارکستر آسرایی را بر عهده دارد .

فریدون آسرایی پنج شنبه 23 بهمن ساعت 18:15 در سالن همایش‌های برج میلاد تهران روی صحنه می‌رود.

سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران و 7 استان کشور برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این جشنواره را در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival30 مشاهده کنند.