پنجمین روز سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، امروز (۲۷ بهمن‌ماه) پی گرفته خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی جشنواره موسیقی فجر، تالار وحدت ساعت ۱۴:۳۰ در نخستین اجرا میزبان بانوانی خواهد بود که به تماشای اجرای گروه «ژناوا» می‌نشینند.
این تالار در ساعت ۱۸:۳۰ میزبان پیانیست آلمانی، موریتس ارنست خواهد بود و این در حالی است که ارکستر سمفونیک تهران به رهبری منوچهر صهبائی ساعت ۲۱:۳۰ اجرایش را به روی صحنه می‌برد.
تالار رودکی در ساعت ۱۸:۳۰ میزبان ارکستر بادی راین به سرپرستی امیرحسین محمدیان است و ساعت ۲۱:۳۰ نیز شب لطف‌الله مجد و همچنین شب مرتضی محجوبی در این تالار اجرا خواهد شد.
سالن سوره از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان گروه هنرستان موسیقی پسران تهران است.
علاقمندان در فرهنگسرای ارسباران ساعت ۱۸:۳۰ شاهد اجرای ویژه کودک و‌ نوجوان هستند و ساعت ۲۱:۳۰ گروه «نوای سیمره» به سرپرستی مهران غصنفری روی صحنه خواهد رفت.
سالن کوشک هنر که هر شب میزبان گروه‌های سرود است، در یک سانس میزبان گروه‌های «رهروان حضرت زهرا (س)» و «نوای مهر» است.
سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی در ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان گروه حمید هیراد و راغب و در ساعت ۲۲ میزبان مخاطبان گروه ماکان خواهد بود.
در نهایت فرهنگسرای بهمن در دو سانس ۱۹ و‌۲۲ میزبان حامیم و هوادارانش خواهد بود.
سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی به دبیری رضا مهدوی از ۲۳ تا ۲۸ بهمن، امسال در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی همزمان در تهران و ۱۴ استان دیگر در حال برگزاری است و جایزه ترانه،‌ جایزه موسیقی و رسانه، بخش سرود و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره است.