یکی از پرمخاطب‌ترین کنسرت‌های سی و سومین جشنواره موسیقی فجر را اعضای «ماکان‌بند» در سالن همایش‌های ایرانیان در هفتمین شب از جشنواره موسیقی فجر روی صحنه بردند.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌و سومین جشنواره موسیقی فجر، اعضای «ماکان‌بند» در حالی در هفتمین شب از جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفتند که هوادارانشان با شعار ویژه این گروه در سالن حاضر شده بودند و در یک تشویق جالب، نیمی از سالن با کلمه: «کماکان» نیمه بعدی سالن را به واکنش وامی‌داشتند تا بگویند: «با ماکان»!

«کماکان با ماکان» شعار هوادران «ماکان‌بَند» که در نخستین اجرای رسمی‌ در تهران از سوی دوستدارانشان در سالن فریاد زده شد به مرور به شعار رسمی اعضای این گروه تبدیل شد و بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

امیر مقاره در ابتدای این کنسرت رو به حضار گفت: «درکنسرت ماکان هیچ حرفی زده نمی‌شود و فقط جیغ! از اینکه امشب در کنار ما هستید واقعا خوشحالیم و قطعا سعی می‌کنیم بهترین اجرای ما را ببینید.»

رهام هادیان نیز گفت: «چند وقتی است که اتفاقات خوبی را نمی‌بینیم. متاسفانه جامعه ایرانی درگیر اتفاقات تلخی است و همه ما را غمزده کرده است. خیلی سخت است که ببینیم یک مادر عزیزش را از دست داده و اشک‌هایش غمگین‌مان کند. خیلی سخت است که در دل دریا باشی و در آتش بسوزی. لطفا به احترام همه بازماندگان عزیزان دریانورد یک دقیقه همه با هم سکوت کنیم.»

پس از صحبت‌های این خواننده همه سالن ایستادند و یک دقیقه سکوت کردند. امیر مقاره سپس گفت: «اجرای امشب را صمیمانه و از ده دلمان به همه این عزیزان دریانورد تقدیم می کنیم.» مقاره پس از اجرای دو قطعه رو به حضار گفت: «من و رهام این جمعیت و این اجراها و این جیغ‌ها را در خواب‌مان هم نمی‌دیدیم. ممنون که این خواب‌های ما را تعبیر کردید.»

در اواسط برنامه یاشار خسروی و امیرمیلاد نیکزاد با اجرای دونفره و تک نوازی جالبی همچون ابتدای برنامه، هیجان خاصی را به سالن تزریق کردند. یاشار خسروی در این بخش گفت: «سلام. من یاشار خسروی هستم. مدیر هنری گروه ماکان. دو سال پیش بود که با امیر و رهام در فضای مجازی آشنا شدیم و خیلی زود توانستیم دوستان خوبی مثل شما پیدا کنیم و امشب با افتخار برای شما اجرا می کنیم.»

دل دیوونه، چشای تو، بدکاری دستم میدی، دیوونه بازی، با تو آرومم، شیک، جالب اینجاست و… از جمله قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شد و در انتهای کنسرت نیز به درخواست حاضرین در سالن «هر بار این درو» بار دیگر با استقبال دوستداران موسیقی اجرا شد.

یاشار خسروی، امیرمیلاد نیکزاد، رهام هادیان و امیر مقاره اعضای «ماکان بند» را تشکیل می‌دادند و تشکری ویژه را در انتهای برنامه از حسن اردستانی (مدیرعامل موسسه آوازی نو)، محمد ناصری (مدیر اجرایی) و محسن رجب‌پور داشتند.