به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری رازمیک اوحانیان امشب ۲۵دی ساعت ۱۸/۳۰در تالار رودکی تهران و در دومین شب از برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر بخشی از آهنگ های خاطره انگیز انقلابی را اجرا کرد.

در بخش اول این کنسرت قطعاتی از آثار آهنگسازان موسیقی کلاسیک از جمله موتزارت , جورج گرشوین، فالوو و موسیقی فولکلور چک ، اجرا شد .

در بخش دوم کنسرت قطعات انقلابی از جمله قطعه ایران ساخته لوریس چکناوریان و آزادی ساخته گلنوش خالقی و گلچینی از آهنگ های فولکلور ایران توسط گروه کر ارکستر سمفونیک تهران اجرا شد که این بخش نیز با توجه به حال و هوای ایرانی آثار بیشتر مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

قطعه آخری که اجرا شد قطعه ایران ساخته لوریس چکناوریان بود در این قطعه رازمیک اوحانیان از لوریس چکناواریان دعوت کرد که به روی سن بیاید و قسمتی از این قطعه را رهبری نماید که مورد استقبال پر شور مخاطبان قرار گرفت .

گفتنی است، در این اجرا ؛ شاهرخ شیر دوست و محمد رضا قراتپه، یاشار احمدی ، محمد کیا خسروی ، میلاد بیگدلو، به عنوان تک خوان به همراه گروه ۴۰ نفری کر ارکستر سمفونیک تهران اجرا داشتند .

از چهره های حاضر در این اجرا می توان به ؛ فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی ، علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد رودکی ، لوریس چکناوریان ، مهدی وجدانی مدیر روابط عمومی جشنواره اشاره کرد.

– ارکستر خانه هنرمندان ایران

در دومین سانس از دومین شب جشنواره موسیقی فجر تالار رودکی ۲۵ دیماه با اجرای ارکستر خانه هنرمندان ساعت ۲۱/۳۰ میزبان مخاطبان بود

در ابتدای برنامه محمد سریر آهنگساز و رهبر ارکستر خانه هنرمندان ازحضور مهمانان و مخاطبان تشکر کرده و اجرای علمی و آموزشی بسیار زیبای خود را به مخاطبان تقدیم نمود.

ارکستر اجرای خود را با قطعه چراغ خانه با آهنگسازی محمد سریر که به گفته ایشان حالتی طنز گونه دارد شروع نمود . که با تم آشنا و دل انگیزش مخاطبان را به وجد آورد .

در ادامه ارکستر خانه هنرمندان ایران قطعات؛ اگر تو آمده بودی ، روز بی غروب ، در سفر گم شدن ،روز عروسی ،دلاویزترین ، گریز ، آواز با عشق ،جان مریم ، آیینه جاری وایران را اجرا کرد که مورد استقبال چشمگیر مخاطبان حاضر در سالن قرار گرفت .

در این اجرا علی تفرشی به عنوان خواننده ارکستر خانه هنرمندان ایران را همراهی می کرد .

از چهره هایی که امشب میهمان ارکستر خانه هنرمندان در تالار رودکی بودند میتوان به ؛ علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حمید رضا نوربخش مدیر جشنواره موسیقی ، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی و مجید رجبی معمار رییس خانه هنرمندان اشاره نمود .