گروه «اُبد» با اجرای قطعاتی تجربی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهند داشت.

حمیدرضا کشورپژوه، نوازنده، آهنگساز و سرپرست گروه «اُبد» با اعلام این خبر گفت:« تفاوت اجرای گروه اُبد در جشنواره موسیقی فجر با دیگر اجراهای رسمی این گروه، در تجربی بودن قطعاتی است که در این کنسرت خواهیم داشت. در اجرای جشنواره موسیقی فجر با چهار قطعه به نام‌های «معلق»، «خیره»، «بلوک» و «بندر» حاضر خواهیم بود و از آنجا که در این چهار قطعه رگه‌هایی از موسیقی شرقی نیز وجود دارد، ژانر موسیقی اجرایی گروه اُبد در جشنواره را «جاز تجربی» می‌دانیم.

وی در خصوص اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر گفت:«بعضی از اعضای گروه در طول سال‌های فعالیت حرفه‌ای «اُبد» تغییر کرده‌اند، اما رویکرد و نگاه گروه همچنان خلق قطعاتی در ژانر موسیقی جاز است. بنابراین در جشنواره موسیقی فجر نیز با همان نگاه اولیه -موسیقی جاز – حضور خواهیم داشت.»

این آهنگساز و نوازنده ساکسیفون ادامه داد:«چهار نوازنده در اجرای روز پنجشنبه، ۲۵ بهمن ماه گروه اُبد را تشکیل می‌دهند: نوازنده گیتار الکتریک سیاوش کریم، درامز فرید فرزیان‌پور، گیتار بیس کیارش رادمهر و نوازنده ساکسیفون من هستم.» وی همچنین گفت:« قطعات اجرایی در این کنسرت ملهم از تصاویر ذهنی آهنگساز است و از این رو فرم کارها بیشتر تصویری است تا موسیقایی».

کشورپژوه با بیان اینکه برگزارکنندگان جشنواره در این دوره به آهنگسازان جوانی که اولین بار است در جشنواره موسیقی فجر اجرای موسیقی دارند، فرصت و اولویت اجرا بخشیده‌اند تصریح کرد:«یکی از بهترین اتفاقات در جشنواره امسال موسیقی فجر، گستره وسیع آهنگسازان و تنوع ژانرها و سبک‌های مختلف موسیقی است. چنانکه در جشنواره امسال از طیف‌های مختلف موسیقی حضور دارند.»
لازم به توضیح است گروه اوبد از سال ۱۳۹۲ مشغول به فعالیت است و در طول پنج سال فعالیت حرفه‌ای، تمرکز خود را بر موسیقی جاز قرار داده است. هم چنین اجرای این گروه 25 بهمن ساعت 19 در برج آزادی روی صحنه خواهد رفت.