سومین شب از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای باشکوه کودکان ۵ تا ١٢ ساله ارکستر پارس به سرپرستی ناصر نظر در تالار وحدت تهران شبی به یادماندنی را رقم زد.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌و سومین جشنواره موسیقی فجر، اجرایی با تعداد بسیاری کودک و نوجوان در لباس‌های رنگی زیبا و صدای لطیف و گوش ‌واز کودکانه که شاید بهشت را برایت تداعی کند.

ناصر نظر، پایه گذار گروه موسیقی پارس و خالق اثر دنیای شادی، نخستین ارکستر سمفونیک نوجوانان را در سال ١٣٧١ تشکیل داد.

اجرای ارکستر موسیقی پارس جمعه شب، دارای دو بخش بود، بخش نخست ارکستر سازهای ایرانی و کوبه‌ای به سرپرستی «امیر مقرب صمدی». در این بخش ١۵٠ کودک به هنرنمایی پرداختند.

در بخش دوم ارکستر پارس، شامل ارکستر زهی، بادی و فلوت ریکوردر، گروه کر و گروه نمایشی به رهبری «ناصر نظر» روی صحنه رفت، در این بخش نیز حدود ٣٠٠ کودک توانایی‌های ستودنی خود را به نمایش گذاشتند. اجرایی که علاوه بر کودکان، والدین آنها را نیز محو تماشا کرده بود. آثار و قطعات در قالب پانتومیم، تئاتر و حرکات موزون اجرا شد. قسمت‌هایی از موسیقی با حرکات دست و بدن کودکان تلفیق شده بود و این باعث رساتر بودن موسیقی برای کودکان می شد. گروهی که در حد توانایی خود به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند و  آینده موسیقی ایران می‌تواند روی آنها حساب کند.

با توجه به اینکه موسیقی کودک از ارکان مهم موسیقی است، اقدام ناصر نظر و تلاش‌های او در زمینه موسیقی کودک، ارزشی صدچندان می‌یابد. به ویژه اگر هنگام اجرا، صورت محو کودکان و دقت و توجه کامل آنها را در نظر داشته باشید.

البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که این نوازندگان و خوانندگان کوچک، فردا، تبدیل به نابغه ای در این عرصه خواهند شد. ارکستر پارس در سومین شب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، قطعات شازده کوچولو، مترسک، هوای تازه، رنگارنگ، دنیای من (ناصر نظر) و آوای جان اثر امیر مقرب صمدی را اجرا کرد.

از جمله سرپرستان این گروه می‌توان به ناصرنظر سرپرست گروه و رهبر ارکستر بزرگ پارس، امیر مقرب صمدی سرپرست ارکستر کوبه‌ای، گلنوش صالحی سرپرست گروه‌نوازی ایرانی و حامد کرمانی سرپرست ارکستر زهی اشاره کرد.

مهرداد تیموری، فرشید کهن‌دل، ارغوان ملک‌محمدی، پگاه مصطفایی، ماریا غفاری، مستانه حکیمی، روشنک کی‌منش و گلسمن مهدیان نیز سرپرست ارکستر ریکوردو هستند.

مهرداد تیموری، فرشید کهن‌دل، ارغوان ملک‌محمدی، پگاه مصطفایی سرپرست گروه کر و رضا افشاری مدیر اجرایی است.

سی وسومین جشنواره موسیقی فجر از 20 تا 30 دی ماه با اجرای گروه‌های مختلف موسیقی در تالار وحدت، سالن رودکی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان، برج آزادی و برج میلاد تهران برگزار می‌شود.