پنجمین شب جشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای نیاوران با اجرای کنسرت سادیو، سانتو و بینتا از کشور سنگال آغاز شد تا مخاطبان در بخش بین‌الملل جشنواره علاوه بر حضور موزیسین‌هایی از کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی، موسیقی جذاب آفریقا را هم بشنوند.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌و سومین جشنواره موسیقی فجر، در این اجرا سه هنرمند روی صحنه رفتند و اجرای خود را ارائه کردند. در ابتدای این اجرا سادیو سیسکو اهل کزامنس آهنگساز و نوازنده برجسته ساز کورا گفت: این ساز به صورت نسل پدر در میان افراد خانواده آفریقایی آموزش داده می‌شود.

سادیو سیسوکو آهنگساز برجسته سنگالی و خواننده و نوازنده کورا و اهل کزامنس، مشهورترین منطقه افریقای جنوبی در نوازندگی کورا است، سانتو ساسو نوازنده کورا و سازهای کوبه ای و بینتا ساسو خواننده و نوازنده سازهای کوبه‌ای برادرزاده‌های او و از همان خانواده هستند.

در این اجرا قطعاتی از ساخته‌های سادیو اجرا شد و همچنین قطعاتی از موسیقی فولکلور کشور لیبی توسط گروه که همگی با لباس محلی روی صحنه حاضر شده بودند، اجرا شد.

این گروه اجرای بسیار خوب و روانی داشت و نوازندگان ساز کورا به خوبی با هم هماهنگ بودند. آنها همچنین در انتقال روح موسیقی کشورشان به مخاطبان موفق عمل کردند و توانستند حتی با مخاطبانی که چندان با موسیقی دیگر کشورها مانوس نیستند هم ارتباط خوبی برقرار کنند.

در ادامه اجراهای سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران، روز سه شنبه گروه موسیقی «وحید اسدالهی» به اجرای موسیقی می‌پردازد.

سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از 20 تا 30 دی‌ماه در 6 سالن شهر تهران برگزار می‌شود.