عضو هیات انتخاب بخش آواز جمعی سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، امسال را سال شکوفایی گروه‌های شهرستانی در جشنواره دانست و استفاده گروه‌ها از آیین‌های ملی برای خلق اثر را یکی از اتفاقات خوب این دوره ازجشنواره دانست.

به گزارش ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، رازمیک اوحانیان عضو هیات داوران بخش آواز جمعی درباره اجرای گروه‌ها در جشنواره گفت: گروه‌هایی که امسال در جشنواره شرکت کرده بودند و همچنین گروه‌هایی که فرصت اجرای صحنه‌ای را بدست آوردند واقعا نسبت به دوره‌های قبل پیشرفت داشتند.

وی افزود: هم تهرانی‌ها م هم شهرستانی‌ها نسبت به قبل پیشرفت داشتند و کارشان به مراتب بهتر از سال‌های گذشته بود. بخصوص شهرستانی‌ها با اینکه کمبود امکانات دارند، معلم و رهبر حرفه‌ای کم دارند و نمی‌توانند تمرین‌هایی با شرایط استاندارد داشته باشند اما باز هم پیشرفت‌های خوبی داشتند.

اوحانیان این دوره از جشنواره را جشنواره شکوفایی شهرستانی‌ها در بخش آواز جمعی دانست و بیان کرد: ما با دبیرخانه جشنواره هم صحبت کرده‌ایم تا طی سال برای این گروه‌ها معلم بفرستند و آنها بتوانند به تمرین بپردازند و به شکل مستمر کار کنند ما هم بعنوان بازرس به این گروه‌ها و تمرین‌هایشان سرکشی کنیم و هر اشکالی که در کار می بینیم به آنها گوشزد کنیم.

عضو هیات داوران بخش آواز جمعی افزود: خوشبختانه امسال شاهد این بودیم که گروه‌هایی بر اساس آیین‌های محلی خوشان کار ساخته بودند.

عضو هیات داوران بخش آواز جمعی اظهار امیدواری کرد این اتفاق در آینده هم استمرار پیدا کند و دیگر گروه‌هایی که در کشورمان فعالیت می‌کنند هم به همین مسیر بروند و اتفاقات خوبی را رقم بزنند. چرا که آداب و رسومی چون قالیبافی، گلابگیری و دیگر آیینها و مراسم بسیار جای کار دارند و می توان آثار ارزشمندی را با نگاه به آنها خلق کرد.

هیات داوران بخش آواز جمعی را مهدی شمس نیکنام، ‌نسرین ناصحی، ‌حمید عسکری، میلاد عمرانلو و رازمیک اوحانیان تشکیل می‌دهند.

علاقمندان می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این جشنواره را در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival30 مشاهده کنند.