پایکوبی و اجرای گروه موسیقی «هامون سیستان» که لباسهایشان با هنر دست زنان این منطقه و جلیقه‌های آینه دوزی شده طراحی شده بود، مورد توجه مخاطبان دومین شب جشنواره موسیقی فجر قرار گرفت.

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، در این برنامه قطعاتی از موسیقی اصیل سیستانی به همراه دونلی نوازی، چاپ سیستانی و دو چوبه (رقص‌های سیستانی) با دهل و سرنا اجرا شد.

در این برنامه شعرهایی از علی صالحی، رییس الذاکرین و عباس باقری و قطعاتی از جمله «گل و گنجینه»، «یارخدا، خدا ناله و زاری نکن»،  «گل گندم»، «بی بی گل عروس»، «اولنگ اولنگ جان»، «یار جانی، دوباره بر نمی‌گرده جوانی» و «گل بر سر شاخ آیینه نشونه» اجرا شد.
حبیب الله قادر آتشگر؛ سرپرست گروه موسیقی  «سیستان‌هامون» معتقد است اجراهای موسیقی اقوام در شهرهای مختلف و حضور هنرمندان در برنامه‌هایی از جمله جشنواره موسیقی فجر موجب معرفی موسیقی مناطق مختلف ایرانی و دلگرمی‌ هنرمندان این حوزه می‌شود.

این هنرمند نشان درجه دو هنری موسیقی را دارد و در چندین اجرای جشنواره فجر شرکت کرده است. او همچنین سازنده سازهای سرنا و دهل است. آتشگر همچنین تجربه اجرا در کشورهای بسیاری از جمله مالزی، ترکیه، یونان، هندوستان، روسیه و پاکستان را دارد.

حبیب الله قادر آتشگر؛ سرپرست گروه (خواننده و نوازنده قیچک و دهل)، علی قادر آتشگر (نوازنده دونلی)، بهمن قادر آتشگر (نوازنده دوهل)، ابراهیم براهویی(نوازنده تنبور)، محمد محب زهی(نوازنده رباب)، محمد حداد سر پژوه (چاپ سیستانی)، محمود قادر آتشگر (چاپ سیستانی) اعضای گروه  «هامون سیستان» را تشکیل می‌دادند.

علی ترابی؛ مدیر کل دفتر موسیقی و علی ثابت نیا؛ مدیر عامل انجمن موسیقی این اجرا را از نزدیک دیدند.