دوئت پیانو و فلوت فیروزه نوایی و آرپینه ایسریلیان در بخش بین الملل سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر برگزار می شود.

به گزارش ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ، در این اجرا که در 27 بهمن ماه ساعت 18:30 در تالار رودکی و در بخش بین الملل جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود فیروزه نوایی نوازنده فلوت و آرپینه ایسریلیان نوازنده پیانو به روی صحنه می روند وقطعاتی از موسیقی کلاسیک را اجرا می کنند.

فیروزه نوائی پس از اتمام تحصیلات در هنرستان عالی موسیقی تهران با اخذ بورس تحصیلی وارد دانشگاه موسیقی وین شد و تحت نظر پروفسور هانس رزنیچک Hans Reznicek مدرک کارشناسی ارشد را با رتبه ممتاز در سال 1357 اخذ نمود و موفق به دریافت جایزه ویژه وزارت فرهنگ و هنر کشور اتریش _ وین در همان سال گردید.

وی پس از اتمام تحصیلات به ایران بازگشت و فعالیت هایی نظیر نوازندگی فلوت با ارکستر های رادیو و تلویزیون و و ضبط و پخش در تلویزیون و گروه نوازی داشتند. وی به عنوان اولین بانوی فلوتیست با سمت فلوت اول وارد ارکستر سمفونیک تهران گردید و به استخدام رسمی آن درآمد.

نوائی هم اکنون ساکن سوئیس و به عنوان معلم موسیقی در اطریش به تدریس اشتغال دارد.

آرپینه ایسرایلیان در شهر ایروان مرکز جمهوری ارمنستان در خانواده ای موسیقیدان متولد شده و به جهت استعداد و علاقه وافرش به موسیقی در سال 1977 تحصیلات رسمی خود را در رشته نوازندگی پیانو در” مدرسه موسیقی چایکوسکی” آغاز و پس از 12 سال تحصیل در سال 1989 دوره ابتدائی و متوسطه را در آن مرکز هنری به پایان رسانده و در همان سال در آزمون ورودی کنسرواتوار دولتی موسیقی ایروان معروف به “کنسرواتوار کمیتاس” پذیرفته شده و تحصیلات عالی خود را در رشته نوازندگی پیانو در سطح تخصصی ادامه و در سال 1994 به عنوان دانشجوی ممتاز موفق به اخذ فوق لیسانس از آن کنسرواتوار گردیده و در همان مرکز بعنوان مدرس مشغول بکار آموزش شده است.از سال 1996 فعالیت حرفه ای نوازندگی را در” ارکستر سازهای زهی ایروان” آغاز و از سال 2000 همزمان در “گروه تکنوازان موسیقی معاصر” به رهبری زاون وارتانیان به اجرای آثار موسیقی مدرن که کار تخصصی است پرداخته است. از سال 1986 الی 2000 وی اجراهای متعددی در تالارهای موسیقی در ایروان داشته و در جشنواره های متعدد موسیقی شرکت نموده است. درسال 1994 در مسابقات جشنواره موسیقی ” Sarajev” به اخذ دیپلم افتخار ، در سال 1996 در مسابقات جشنواره بین المللی “Elmasi ” به اخذ جایزه سوم و نیز جایزه ویژه جشنواره و در مسابقات جشنواره برگزار شده توسط “Lisa Foundation ” در سال 1997 به اخذ دیپلم افتخار نائل آمده وی در طول زندگی خود فرصتهایی برای اجرای موسیقی در شهر رم پایتخت ایتالیا و نیز در امارات متحد عربی داشته است.

سی‌امین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند اخبار مربوط به این جشنواره را در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival30 مشاهده کنند.