شب پایانی جشنواره موسیقی در فرهنگسرای نیاوران با حضور دو گروه موسیقی «یاغلیق» به سرپرستی ساناز نامداری و «رخداد» به سرپرستی سهند شکرزاده همراه بود.

در سانس اول اجراهای این شب، گروه «یاغلیق» به اجرای موسیقی قشقایی پرداخت. این گروه هشت نفره بار دیگر نشان داد اعتبار جشنواره‌های موسیقی هر کشور با حضور گروههای موسیقی محلی حرفهای میتواند عیار دو چندانی داشته باشد.

در ابتدای این اجرا، قطعهای با عنوان سحر آوازی اجرا شد. در ادامه هم قطعات«بیستون درآمد» ، «شاه میرزا آنلی آغور هلی» ، «هلی متوسط»،« آسانک ها» و «آمان آمان» اجرا شد. همچین این گروه قطعات نام آشنای موسیقی قشقایی همچون هلهله ، گدلآغرائل ف جیران جیران و ائیلچی بیلر را با هماهنگی بسیار خوب اجرا کردند. تمامی‌ نوازندگان این گروه موسیقی را بانوان قشقایی تشکیل داده بودند و اشعار این قطعات توسط شاعر میرزا ماذون سروده شده بود .

گروه موسیقی قشقایی که با لباسهای محلی در این برنامه حاضر بودند اکثر قطعات را به صورت همخوانی اجرا کردند . از نکات قابل توجه این اجرا نوازندگی نوازنده سه تار قشقایی گروه بود که به خوبی توانست بخش‌های تکنوازی را اجرا کند.

در بخش دیگر اسماعیل عظیمی‌کنسرت خود را با عنوان آنوناکی سیگنال اجرا کرد و حامد حیدری ویژوال آرتیست این برنامه بود. عظیمی از معدود موزیسین‌های الکترونیک ایران است که آثارش را به شکل آنالوگ و بدون استفاده از نرم افزار و لپ تاپ تولید می‌کند.

مجید درخشانی و شاهین فرهت دبیر این دوره از جشنواره هم هنگام اجرای این گروه در سالن حضور پیدا کردند.

پس از این اجرا هم در سانس پایانی، گروه رخداد روی صحنه رفته و همچنین سارا صوفی سیاوش هم با تکنوازی در این اجرا روی صحنه رفت.

در ابتدا گروه رخداد به سرپرستی و آهنگسازی سهند شکرزاده و با آواز محمد ذاکر حسین به روی صحنه آمد. پیش درآمد، نوا ساز و آواز تصنیف خموشانه ،چهار مضراب شور و اجرای تصنیف قفل زندان از قطعات این گروه جوان بود.

در ادامه سارا صوفی سیاوش به روی صحنه آمد و قطعاتی از بتهوون، چوپین، ربکا آشوقیان و فوزی مجد را با پیانو اجرا کرد.

لازم به ذکر است اختتامیه سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر امشب در تالار وحدت برگزار خواهد شد.