در چهارمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، تالار رودکی در سانس اول میزبان یک اجرا از ارکستر «غفاری» به سرپرستی امین غفاری بود.

به گزارش روابط‌عمومی جشنواره موسیقی فجر، این ارکستر که اعضای آن کودکان و نوجوانان هستند، راس ساعت 18:30 اجرای خود را آغاز کرد.

ارکستر «غفاری» که تعداد اعضای آن بالغ بر سی نفر است، رپرتواری از آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان را اجرا کرد.

موسیقی متن سریال «بازی تاج و تخت» یکی از آثار مطرحی بود که توسط کودکان و نوجوانا ارکستر «غفاری» اجرا شد.

باید گفت یکی از ویژگی‌های این اجرا نواختن قطعات دشوار با تنظیم‌های پیچیده توسط هنرمندانی بود که سن و سال کمی داشتند؛ این درحالی است که معمولا ارکستر کودکان و نوجوانان سازبندی‌های ساده‌تری دارد و آثار راحت‌تری برای اجرای آنها انتخاب می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های این ارکستر سطح کیفی اجرای سولیست‌ها بود که همگی نوازنده ویلون بودند.

در میانه برنامه قبل از آنتراکتی کوتاه امین غفاری گفت: در ادامه با یک گروه کوچکتر با اجرای قطعه «تابستان ویوالدی» در خدمت شما هستیم.

کنسرت با دونوازی ویلون توسط دو تن از اعضای گروه تعجب و تشویق مخاطبان را برانگیخت. باید گفت در این اجرا مخاطبان، سالن رودکی را کاملا پر کرده بودند.

در ادامه برنامه تعدادی دیگر از نوازندگان روی صحنه آمدند و امین غفاری مجددا در جایگاه رهبر فرار گرفت. سپس یکی دیگر از نوجوانان گروه به عنوان سولیست بر ویلونش آرشه کشید که با تشویق مخاطبان همراه شد.

در ادامه دیگر نوازندگان زهی به ارکستر پیوستند و دقایق بعد امین غفاری ویلون خود را دست گرفت و به عنوان تکنواز با همراهی اعضای ارکستر قطعه ای کلاسیک را نواخت.

غفاری پس از اجرای قطعه و تشویق حاضران چوب رهبری را دست گرفت و این‌بار نوجوان دیگر تکنوازی ارکستر را عهده دار شد.

این نوجوان قطعه را به به مناسبت تولد مادرش به او تقدیم کرد. این اثر نیز قطعه‌ای کلاسیک و غیر ایرانی بود و دیگر سازهای زهی به همراه پیانو او را همراهی  می‌کردند.

این کنسرت در پایان با تشویق طولانی تماشاگران همرا شد.

علیرضا دری(درام)، حمدیرضا دری(گیتار)، محمدصادق فرزانه(گیتار بیس)، احمدرضا شربتی، آرینا هاشم لو(ویلن)، الشن نمازیان پهاربرج علیا(پیانو)، النا فریوسفی، الهه زارع، الینا شجراتی، امیرعلی سرخانی، ایلیا فریوسفی، باران چهرازی، تارا بهرامی، درسا رهبری، دریا روحی، دلسا افشاری زاده ارومیه، رادین جعفری، فاطمه خلج اسعدی، فرشاد عبدالملکی، مانی مشیرغفاری، مهیار خانمحمدی، زهرا سادات خالصی، آراد سلاجقه، الینا بختیاری(ویلن)، امیرارسلان خداویرن(پیانو)،رزا محسنی، رضا خرمی، زهرا مرادی، زهرا نجفی دوست، حسن اکبریان، فرشاد شیرانی، میلاد پرویزی(ویلن)، سارینا کرمی(پیانو)، شایلان کریمیان، شمیم سادات حسینی، صبا غلامی، علی خطیبی، فاطمه باغبان، مبین عزتی کامکار، مهراد پیری زاده، مهسا تیموری، نسرین نصیرزاده، نیما قاسمی گورتی (ویلن)، پریناز سعیدی، ابراهیم قائدی(ویلنسل)، عادل اصغرزاده(کنترباس)، آریان زمانی علویجه، محمدرضا ترابیان(ویولا) اعضای  این ارکستر را تشکیل می‌دهند.