گروه «حاوا» به سرپرستی پروین بهمنی، پیشکسوت موسیقی نواحی کشورمان، در سی‌ودومین جشنواره‌ی موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر، دامون شش‌بلوکی، پژوهشگر و عضو گروه موسیقی «حاوا»، درباره‌ی جزییات حضور این گروه در سی‌ودومین جشنواره‌ی موسیقی فجر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، گروه موسیقی «حاوا» به سرپرستی مادرم پروین بهمنی با تأکید بر اجرای قطعاتی منتخب از موسیقی قشقایی در جشنواره حضور پیدا خواهد کرد و تمام تلاش‌مان را انجام داده‌ایم تا بهترین نوازندگان منطقه‌ی قشقایی در تازه‌ترین اجرای گروه «حاوا» در جشنواره حضور داشته باشد.

وی با اعلام اینکه این گروه پنجشنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۸:۳۰ در برج آزادی اجرا خواهد داشت، بیان کرد: تمامی تنظیم‌هایی که برای کنسرت پیش رو در نظر گرفته‌ایم اجرای فرم‌ها و ملودی‌های مناطق بومی ایل قشقایی است که امیدوارم با توجه به رپرتوار برنامه‌ریزی‌شده بتواند با استقبال مخاطبان روبه‌رو شود. البته مادرم در این کنسرت با توجه به شرایط جسمی که دارد فقط در بخشی از همخوانی و اجرای فرم‌ها حضور خواهد داشت.

شش‌بلوکی در ادامه گفت: آنچه در این کنسرت برای مخاطبان جشنواره در نظر گرفته شده اجرای کامل ملودی‌ها و آیین‌های موسیقایی منطقه‌ی قشقایی نیست، اما تلاش شده که همه این آثار برگرفته از فرهنگ قشقایی و عشایری باشد که در این مناطق سکونت دارند. ضمن اینکه با توجه به شرایط موجود، تمرین برای اجرای نهایی بسیار سخت بود چرا که ما تصمیم داریم از موسیقی لُرهای بویراحمد و موسیقی محلی بخشی از منطقه‌ی شیراز هم اجرا کنیم که این موضوع به خودی خود نیازمند تمرین بسیاری است.

شش‌بلوکی که بخش اصلی پژوهش این کنسرت را عهده‌داره بوده در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: گرچه شرایط برای تمرین و رسیدن اجرا به فجر با توجه به امکانات موجود برای ما بسیار سخت بود اما بنده و همه‌ی اعضای گروه تمام تلاش خود را می‌کنیم در فضایی چون جشنواره موسیقی فجر کارها را طوری طراحی کنیم که مخاطبان شاهد اجراهایی ارزشمند از موسیقی قشقایی باشند.

منبع: خبرگزاری مهر