تالار رودکی در آخرین شب سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر میزبان حافظ‌خوانی و عطارخوانی دو گروه موسیقی از شهر یزد بود که با استقبال گرم مخاطبان جشنواره همراه شد.

 

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، تالار رودکی در آخرین شب میزبانی‌اش از  سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از  ساعت  ۲۱:۳۰ شاهد حافظ‌خوانی و عطارخوانی ۲ گروه موسیقی از شهر یزد بود.

 

در بخش اول این اجرا، گروه موسیقی شیدا قطعاتی را در دستگاه اصفهان اجرا کردند. پیش درآمد، ساز و آواز ، چهار مضراب، تصنیف «داغ شقایق» از جمله قطعات اجرایی گروه موسیقی شیدا در جشنواره فجر بود. گروه موسیقی «شیدا» متشکل از  هنرمندانی  چون امیر حسین فرامرز پور (نوازنده تار)، سیدعباس میرزینعلی (نوازنده کمانچه)، فرزاد امینی (نوازنده تنبک) و حسین زرگران (خواننده) است.

 

امیر حسین فرامرز پور (سرپرست گروه موسیقی شیدا) در گفتگو با ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر درباره قطعات اجرایی این گروه گفت: ما را  به جشنواره فجر دعوت کردند و ما هم از این دعوت استقبال کردیم؛ چون تجربه اجرا در جشنواره فجر تجربه لذت‌بخشی است؛ قطعا حضور در این جشنواره سکوی پرتابی برای هنرمندان جوان و جویای نام شهرستانی است.

 

در بخش دوم، گروه موسیقی سنتی «مهر یزد» برای عطار خوانی به صحنه آمدند؛ این گروه متشکل از کاوه صالحی (نوازنده تار و سرپرست گروه) و سید محمدرضا قریشی زاده تفتی (خواننده) است.  عطارخوانی این گروه در مایه ابوعطا با یک غزل اجرا شد و این گروه سپس یک دوبیتی از  باباطاهر را  اجرا کردند. تصنیف «بهار دلکش» نیز از دیگر قطعات اجرایی این گروه بود.