پیشکسوت دوتار نوازی قوچان اجرای خود در سومین روز از جشنواره فجر را با حمد رسول الله و موسیقی عرفانی شروع کرد.

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، علی غلامرضایی آلماجوقی که معتقد است اگر زمان کافی برای اجرا داشت و می‌توانست بخواند، مردم تا صبح  در سالن می‌نشستند، قطعه‌هایی از جمله «بش قارداش» و «محمد حنیفه» درباره پسر علی ابن ابی طالب را در اولین سانس از سومین روز سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اجرا کرد.

این هنرمند 87 ساله که با چاروق، لباس و سربند خاص منطقه قوچان روی صحنه حاضر شد، برای اجرای دومین قطعه گفت: «می‌خواهم قطعهای هم از امام رضا(ع) برایتان اجرا کنم زیرا می‌دانم شما از من چنین انتظاری دارید؛ همه ما قربان امام رضا(ع) میرویم.»

این خواننده که نشان درجه یک هنری دارد تاکنون در کشورهایی از جمله فرانسه و تونس هم اجرا داشته است. علی غلامرضایی آلماجوقی اجرای خودش را با صلوات بر پیامبر اکرم(ص) به پایان رساند.

در همین سانس همچنین احمد قربانف(سفیر ترکمنستان در ایران) و رامین نورقلی پور (نماینده مردم کردکوی، ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی) از نزدیک به تماشای اجرای گروه چاغا بخشی (ترکمن) در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر نشستند.

گروه چاغا بخشی(ترکمن) به سرپرستی حمید کم شعرهایی از مختوم قلی یکی از بزرگترین شاعران زبان ترکمن و مهم‌ترین شخصیت‌های مردم این منطقه را اجرا کرد. تک نوازی کمانچه و اجرای قطعه «گل نرگس» یکی از بخشهای مورد توجه حاضران در سالن سوره حوزه هنری بود.

آواز «کاکلیک»، «نار آغاجی»،  نوایی «آچدی محمد»، «کوراوغلی»، «داش قالدی»، گروه نوازی «آت چاپان» و تک نوازی «گل نرگس» از جمله اجراهای این گروه در بخش دوم سانس اول سومین روز از جشنواره موسیقی فجر بود.

ایوب کم (خواننده و نوازنده دو تار)، ستار تاراج(خواننده و نوازنده دوتار)، گل محمد کم (نوازنده دوتار)، به سرپرستی حمید کم (نوازنده کمانچه) اعضای گروه چاغا بخشی (ترکمن) بودند.

طوی جان نیازی (موسیقدان ترکمن)، شهرام کوسه غراوی (نماینده مردم کلاله در مجلس شورای اسلامی) و عاشور گلدی نیازی از اهالی فرهنگ و هنر ترکمن نیز از دیگر مهمانان حاضر در این اجرا بودند.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه در 7 سالن تهران در حال برگزاری است.