شب گذشته مراسم بزرگذاشت پروین بهمنی با حضور این خواننده و پژوهشگر موسیقی با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌امین جشنواره موسیقی فجر، شب پروین بهمنی با حضور این هنرمند و اجرای گروه سازینه نواحی ایران به سرپرستی پیمان بزرگ‌نیا برگزار شد.

پروین بهمنی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: جوانان پرشور قشقایی همواره مرا حمایت کرده‌اند و با پیامک‌ها و اظهار لطفشان مرا یاری داده‌اند.

وی ضمن قدردانی از علی مرداخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آقای مرادخانی همواره مرا تشویق کرده است. سال‌های زیادی است که من ایشان را می‌شناسم. در تمام این سال‌ها ایشان مرا مورد حمایت قرار داده و اگر آقای مرادخانی نبود شاید من هم نبودم.

پروین بهمنی که با مدتی است تحت درمان است ، تشویق‌ها و محبت‌های اهالی موسیقی بخصوص جوانان را در مبارزه با بیماری خود موثر دانست و از دکتر الیاس خالقی پزشک معالجش و نیز فرید سلمانیان پژوهشگر موسیقی تشکر کرد.

همچنین در این مراسم علی‌ مرادخانی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات پروین بهمنی گفت: از کسی تقدیر می‌کنیم که سرمایه موسیقی این کشور محسوب می‌شود و کشور ما باید برای داشتن چنین ستاره‌هایی افتخار کند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هویت کشور ما به بزرگانی چون خانم پروین بهمنی است. برج‌ها و ماشین‌ها هویت کشور را نمی‌سازند. امثال خانم بهمنی هویت این کشور را می‌سازند و از آن پاسداری می‌کنند. این افراد زحمات زیای کشیده‌اند و با کاستی‌ها ساخته‌اند تا برای این مرز و بوم افتخار بیافرینند.

علی مرادخانی و محمودخان اسکندری خواننده و پژوهشگر موسیقی قشقایی لوح تقدیر و هدیه‌ای به رسم تقدیر به پروین بهمنی اهدا کردند.

گفتنی است در این مراسم که جمع قابل توجهی از هنردوستان قشقایی نیز حضور داشتند، گروه سازینه نواحی ایران قطعاتی از موسیقی محلی و بومی ایران از جمله کردی، لری، آذری، مازنی و ترکمن را اجرا کرد.

علاقمندان میتوانند اخبار و عکسهای مربوط به این جشنواره را در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival30 مشاهده کنند.