بزرگداشت استاد حمیدرضا شاهنگیان در سومین شب جشنواره موسیقی فجر

در سومین روز برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر در بخش سرود، گروه‌های سرود «ندای ثامن» و «رایه الزهرا» در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی) در فرهنگسرای ارسباران، قطعات انقلابی مذهبی را اجرا کردند.
به گزارش ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر، فرهنگسرای ارسباران در سومین روز برگزاری جشنواره سی‌وهشتم موسیقی فجر در بخش سرود، میزبان دو گروه سرود «ثامن» با سرپرستی عرفان جوادی و گروه سرود «رایه الزهرا» با سرپرستی محمدرضا قلی‌زاده بود.

در آغاز این برنامه بعد از خوشامدگویی عبدالله روا مجری برنامه، گروه سرود «ثامن» قطعه «ماه پشت ابر» را بعنوان نخستین قطعه و بلافاصله بعد از آن قطعه «سردار دل‌ها» را برای حاضران در سالن اجرا کردند.
در ادامه نوبت به اجرای گروه سرود «رایه الزهرا» با سرپرستی محمدرضا قلی‌زاده رسید و این گروه سه قطعه‌‌ی «راه فردا»، «همسفر ماه» و «فردای روشن» را به ترتیب برای حاضران در سالن اجرا کردند.

قسمت بعدی برنامه طبق روال روزهای گذشته به تجلیل و بزرگداشت یکی از پیشکسوتان موسیقی اختصاص داشت و در سومین روز برگزاری جشنواره با حضور مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری، معاون امور هنری روی سن و اهداء لوح تقدیر و تابلو نقاشی خط، از استاد حمید شاهنگیان، «آهنگساز، تنظیم کننده، اولین رئیس شورای شعر و موسیقی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، از جریان‌سازان موسیقی انقلابی در چند دهه اخیر و سازنده سرودهای ماندگار همچون؛ «خمینی ای امام»، «نصر من الله»، «برخیزید»، «بپاخیزید» و… تجلیل شد.
استاد حمید شاهنگیان پس از دریافت لوح تقدیر با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره، در سخنان کوتاهی گفت: حدود بیست نفر از بچه‌هایی که به آنها اعتماد داشتیم را چند ماه مانده بود به پیروزی انقلاب، برای ساختن سرود «سرباز» جمع کرده بودیم و بعد از چند روز تمرین در روزی که قرار بود کار را ضبط کنیم متوجه شدم که دو، سه نفر از آن بچه‌ها که می‌خواستم نزدیک میکروفون بگذارم، نیستند. وقتی علت را جویا شدم فهمیدم که متاسفانه آنها در تظاهرات شب قبل شهید و زخمی شده‌اند.
این پیشکسوت موسیقی با بیان اینکه؛ این انقلاب به راحتی پیروز نشده و باید همگی قدر آن بدانیم، خاطره خود را به پایان رساند.
محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری؛ معاون امور هنری، محمد الله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، حامد جلیلی؛ مسئول دفتر سرود از جمله چهره‌های حاضر در سومین روز برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای ارسباران بودند.