محمد اله یاری، مدیرکل دفتر موسیقی پس از بازید از تمرین ارکستر سمفونیک تهران در تالار رودکی، درباره ویژگی‌های آقای نصیر حیدریان، رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: آقای نصیر حیدریان به اذغان اهالی موسیقی، جزو رهبران ارکستر بسیار توانمند و فنی است و به تعبیری ایشان یک معلم بسیار خوب هستند.

اله یاری درباره بازدید خود از تمرین ارکستر سمفونیک تهران عنوان کرد: من در میانه‌های سال وقتی آقای حیدریان برای اجرای کنسرت به تهران تشریف آورده بودند این توفیق را داشتم که هم تمرین ارکسترشان را ببینم و هم ساعت‌ها با خود ایشان گفت‌وگو کنم. الآن هم که ارکستر سمفونیک تهران به رهبری آقای نصیر حیدریان در حال آماده شدن برای کنسرت فردا هستند مجدد این فرصت برای من پیش آمد که از تمرینات ارکستر سمفونیک تهران بازدید کنیم.

مدیرکل دفتر موسیقی با اشاره به سخت‌کوشی، نکته‌بینی و دقت آقای حیدریان در تمرینات ارکستر سمفونیک تهران اظهار داشت: چیزی که باید بگویم این است که من از دیدن این تمرین لذت بردم. واقعاً آقای حیدریان نکات بسیار ریز و فنی را به اعضای محترم ارکستر سمفونیک تهران منتقل می‌کنند.

اله یاری در پایان با اشاره به اجرای ارکستر سمفونیک تهران در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: من امیدوار هستم با توجه به سخت‌کوشی و نکته‌بینی که آقای نصریان و اعضای محترم ارکستر سموفنیک تهران در تمرینات دارند، فردا هم در قالب جشنواره موسیقی فجر بتوانند در تالار وحدت یک اجرای بسیار خوب داشته باشند که باب دل پسند علاقه‌مندان و مخاطبان باشد.

ارکستر سمفونیک تهران با رهبری نصیر حیدریان شنبه 26 بهمن‌ماه ساعت 18:30 در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.