محمد علیزاده یک روز پس از انتشار جدیدترین مجموعه‌اش در برج میلاد تهران روی صحنه رفت.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت این خواننده‌ی پرطرفدار از چند جهت حائز اهمیت بود و مورد توجه مخاطبانش و اهالی رسانه قرار گرفت. از یک سو او رکورددار فروش بلیت‌ اجراهای پاپ است و امسال هم توانست بیشترین آمار جذب مخاطب در بین تمامی اجراهای جشنواره موسیقی فجر را داشته باشد. و از سویی دیگر پنجمین سال فعالیت رسمی‌اش را در سالن برج میلاد شروع کرد. سالنی که در 28 بهمن 1391 میزبان اولین کنسرت رسمی محمد علیزاده و اتفاقاً آن اجراها در قالب جدول جشنواره بود. گزارش اجرای این خواننده در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر را در ادامه می‌خوانید.

همهمه عجیبی در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد بود. دوستداران محمد علیزاده درباره قطعات آلبوم «گفتم نرو» بحث می‌کردند و هرکدام از قطعه مورد علاقه خود می‌گفتند. بحث داغ دیگر هم این بود که کدام کارهای آلبوم جدید در کنسرت اجرا می‌شود؟ با ورود به سالن انتظار آنها پایان یافت و نوازنده‌ها در ساعت مقرر روی صحنه حاضر شدند و کنسرت بدون تأخیر آغاز شد. اعضای گروه برای آغاز برنامه یک موسیقی بی‌کلام ریتمیک را انتخاب کرده بودند و بلافاصله پس از این کار به سراغ قطعه «برگرد» رفتند. محمد علیزاده کنسرتش را با این آهنگ پرمخاطبش شروع کرد. چهار سال از انتشار این قطعه می‌گذرد اما در تنظیم جدید این اثر فضای الکترونیک پررنگ‌تر بود. او پس از اتمام این قطعه و خوش‌آمدگویی به حضار گفت:«امیدوارم کنسرت امشب برای ما و شما خاطره‌انگیز باشد. استیج برای من مقدس است چون اولین کنسرت رسمی‌ام را در این سالن برگزار کردم و آن موقع هم در جشنواره فجر بود. خوشحالم که باز هم در جشنواره فجر با سانس‌های بیشتر و دیدارهای بیشتر حضور دارم.

«برادر» دومین قطعه این خواننده برای کنسرتش بود که با سُلوی ویُلن «اشکان موسوی» و همراهی تکنوازی فلوت «داوود اریکه» اجرا شد. این قطعه از جمله کارهایی بود که تابستان امسال پخش شد و بازتاب‌های زیادی برای محمد علیزاده به دنبال داشت. او در ادامه با قطعه «کجا میری؟» انرژی سالن را بالا برد و شروع و پایان‌بندی این کار با گیتار نایلون «علی شهبازی» بود. علیزاده در ادامه گفت:«آلبوم گفتم نرو دیروز به بازار آمد و امیدوارم عاشقانه‌هایی که برایتان ساختم را دوست داشته باشید و با آن خاطره بسازید و اگر موافق باشید یکی از کارهای این مجموعه را بخوانیم.» اولین انتخاب او از این مجموعه، قطعه هشتم یعنی «گاهی بخند» بود.

آلبوم دیروز منتشر شده اما تا ده روز دیگر انتظار همخوانی ندارم اما خیلی خوشحالم که می‌توانم این کارها را در کنسرت‌ها بخوانم. اکنون می‌خواهم برای کسانی بخوانم که فکر می‌کردند اگر بروند اتفاقات خیلی بدی پیش‌می‌آید. البته اتفاقاتی هم افتاد و قلب ما ناقص شد ولی قلب ناقص بهتر عاشق می‌شود.»

او با این توضیحات به سراغ قطعه «عشقم این روزا» رفت که پیش از آلبوم جدیدش منتشر شد و تا کنون توانسته بین دوستدارانش جای خودش را پیدا کند. حکمرانی قطعات آلبوم «گفتم نرو» بر رپرتوار کنسرت این خواننده با اجرای قطعه ریتمیک «بی‌معرفت» ادامه پیدا کرد و بازخورد حضار نشان می‌داد که این اثر می‌تواند از جمله کارهای هیت آلبوم جدید او باشد. علیزاده در پایان این آهنگ رو به دوستدارانش گفت:«خیلی وقت بود دوست داشتم در این فضاها کار بخوانم و امیدوارم این بی‌معرفت را دوست داشته باشید.

محمد علیزاده در ادامه نقبی به گذشته زد و قطعه «فکرشم نکن» را خواند که از نیمه‌های این قطعه با خلوت‌شدن سازها و فضای موسیقی، حضار با همخوانی خود این آهنگ را به پایان رساندند. «بی‌حوصله» یکی از معدود شش و هشت‌های محمد علیزاده است که او در ادامه با سولوی بوزوکی و ویُلن برای مخاطبانش خواند. «چهل درجه» یکی دیگر از قطعات آلبوم جدید بود که محمد علیزاده در ادامه خواند.

اجرای دو قطعه «خیلی خوشحالم» و «خستم» در فضایی خلوت و با پیانو «امیرحسین اویسی» و لیدگیتار «بهمن میرزازاده» یکی دیگر از قطعات این برنامه تا پیش‌از شوتایم کنسرت و معرفی نوازندگان بود. محمد شعبانی (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، علی شهبازی (نوازنده گیتار الکتریک)، علی پورنگهبان (نوازنده گیتاربیس)، اشکان موسوی (نوازنده ویولن)، بهمن میرزازاده (بوزوکی و لیدگیتار)، داوود اریکه (ساکسفون و فلوت)، ایمان ذاکری (درامز) و اشکان صدیق‌آذر (لانچ‌پد) نوازندگانی بودند که در این کنسرت به رهبری امیرحسین اویسی (کیبورد و پیانو) در این بخش و روی صحنه هنرنمایی کردند.

«من تو رو دوست دارمت» در ابتدای پارت دوم کنسرت اجرا شد. آهنگی که می‌توان گفت محبوب‌ترین تک‌قطعه این خواننده نزد دوستدارانش است. محمد علیزاده در ادامه قطعه «بیمارم» که ترانه آن سبک و سیاق روایی دارد را با اکت‌های جالب خودش خواند. او در هنگام اجرای قطعه «خدانگهدار» گفت:«دوست ندارم این کار را زیاد در کنسرت‌ها بخوانم چون می‌بینم بعضی‌ها حالشان بد می‌شود و من هم حالم بد می‌شود.

این خواننده در پایان گفت: «از دوستانی که نتوانستیم برای آنها سانس‌های بیشتری در جشنواره بلیت‌فروشی را باز کنیم عذرخواهی می‌کنم.» او نهایتاً برنامه‌اش را با قطعه «جز تو» به پایان رساند. در این کنسرت با همت تیم برگزاری برنامه نظم و هماهنگی بسیار خوبی در سالن بود و این گروه همانند شب‌های گذشته با عکاسان و خبرنگاران حاضر همکاری بسیار خوبی داشتند. همچنین در این برنامه هم مانند کنسرت‌های قبلی جشنواره در برج میلاد، اتاق اختصاصی با امکانات کامل در اختیار اصحاب رسانه قرار داده شده بود.