در بخش دوم چهارمین شب سی و دومین جشنواره موسیقی فجر گروه ارکستر فیلارمونیک کردستان به رهبری مهدی احمدی در سالن رودکی روی صحنه رفت.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره فجر، در ابتدای اجرا دونوازی ویلن و پیانو توسط نوازندگان ارکستر انجام شد و سپس بقیه اعضای ارکستر با تشویق مخاطبان وارد سالن شدند.

در این اجرا بیش از 50 نوازنده با سازهایی شامل ویلن، ویلنسل، کنترباس و سازهای بادی، چوبی و برنجی شامل فلوت، اُبوآ، کلارینت، ساکسیفون و ترومپت به هنرنمایی پرداختند .

در این برنامه قطعات والس جَز به آهنگسازی شوستاکوویچ، کاناریز به آهنگسازی لولی، آواز – مه لی ئه وین (پرنده عشق) به آهنگسازی مهدی احمدی و شعر جلال ملک‌شاه، نازت بی (کرشمه) فلکلور کردی تنظیم از کوهیار پیک، بوی دینم (برایش می‌آورم هرچه یار بخواهد) فولکلور کردی تنظیم از مهدی احمدی و آزاد احمدی، زخم ایلام به آهنگسازی فردین خلعتبری و تنظیم مهدی احمدی و شعر عبدالجبار کاکایی، په پوله ئازاد (پروانه‌ی رها) به آهنگسازی یوسف زمانی و تنظیم مهدی احمدی و شعر عشمان احمدی، های بینن (بیاورید آنچه یار خواسته) فولکلور کردی با تنظیم خالد مبارکی، توسط نوازندگان نواخته شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

از چهره‌هایی که در این کنسرت حضور داشتند می‌توان به علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان و بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی اشاره کرد.