برج میلاد تهران در سومین شب از سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر میزبان کنسرت «سالار عقیلی» بود.
این خواننده مطرح موسیقی اصیل ایرانی با همراهی گروه «راز و نیاز» و رپرتواری شامل قطعات ایرانی و آثار خاطره‌انگیز و تیتراژهایش روی صحنه رفت. این کنسرت پیش از این قرار بود در تالار وحدت تهران برگزار شود؛ اما به دلیل درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی و اعلام عزای عمومی به روز یکشنبه 26 دی موکول شد.

کنسرت سالار عقیلی در برج میلاد با یک ساعت تأخیر آغاز شد و دلیل آن هم همایش پیش از این برنامه بود. در حالی که ساعت اجرای این برنامه 21:30 بود، حدود ساعت 21 ، سالن از نفرات همایش قبلی تخلیه و به دست‌اندرکاران برگزاری کنسرت سالار عقیلی تحویل داده شد. این خواننده هم به همراه گروهش ساوندچک را انجام دادند و در نهایت برنامه در حدود ساعت 22:30 شروع شد.

سالار عقیلی با قطعه پرخاطره «وطنم» روی صحنه آمد و در این قطعه با همراهی نوازندگان سازهای زهی فضای کلاسیک این کار بیشتر بود. البته اجرای این خواننده فقط با سه نوازنده ویولن و ویلنسل و تمبک و و سازهای کوبه‌ای بود، او سپس گفت:«با سلام و درود خدمت شما مردم عزیز بسیار خوشحالیم که امشب در خدمت شما عزیزان هستیم. از بابت تأخیری که در شروع برنامه صورت گرفت از شما عذرخواهی می‌کنم. گروه قبلی سالن را دیر به ما تحویل دادند و نتوانستیم در زمان مقرر ساوندچک کنیم. قطعه‌ای که تقدیمتان شد تیتراژ سریال «تبریز در مه» به آهنگسازی دوست خوبم آقای بابک زرین و ترانه‌‌ای از دکتر افشین یداللهی بود.»

تیتراژ سریال «حانیه» دومین قطعه رپرتوار بود که با یک پیش‌درآمد آوازی آغاز شد و در این آواز پیانو و ویولن همراه سالار عقیلی بودند. او پس از اتمام این کار گفت:«تیتراژ سریال «حانیه» را تقدیم حضورتان کردیم که از ساخته‌های دوست هنرمندم آقای «فرید سعادتمند» بود.»

قطعه «از تنهایی گریه مکن» از آلبومی به همین نام یکی از کارهای پرطرفدار چند ماه اخیر سالار عقیلی است که در ادامه اجرا شد و حضار با همخوانی‌های خود فضای جالبی به سالن دادند. پس از این قطعه «ابوالفضل صادقی‌نژاد» آهنگساز آلبوم «از تنهایی گریه مکن» که در سالن حضور داشت مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

تیتراژ پرطرفدار این شب‌های تلویزیون یکی دیگر از کارهای این کنسرت بود که با اتمام آن حضار برای لحظاتی به صورت ممتد سالار عقیلی و گروهش را تشویق کردند. او تیتراژ اول سریال «معمای شاه» با اکت‌ها و حرکات دست اختصاصی خودش اجرا کرد و همین مسأله مورد استقبال دوستدارانش قرار گرفت.

پس از تیتراژ سریال «چرخ فلک»، سالار عقیلی از «علی خشتی‌نژاد» نوازنده ساز تار دعوت کرد تا در قطعه «نغمه نوروزی» اعضای گروه را همراهی کند. آواز و همراهی تار با نوای تمبک حس و حال ایرانی این کار را دوچندان کرده بود. بخش بعدی رپرتوار این کنسرت اجرای اثر خاطره‌انگیز «خوشه چین» بود و پس از اجرای این قطعه پارت اول برنامه به پایان رسید.

در پارت دوم کنسرت سازبندی برنامه دستخوش تغییراتی شد و سازهای دف، عود، سنتور، تار، کمانچه و نی به آنسامبل اضافه شدند. سالار عقیلی با یک پیش‌درآمد آوازی شنیدنی و همراهی سازهای تار و نی به سراغ تصنیف «سبکبار» رفت و این کار با همراهی اعضای گروه اجرا کرد. بعد از تصنیف شنیدنی «چراغ تابان هنر» نوبت به تکنوازی نوازندگان سازهای کوبه‌ای گروه «راز و نیاز» رسید. در این بخش سازهای تمبک و کاخن با همراهی تکنوازی دف «حریر شریعت‌زاده» اجرایی ریتمیک و پرانرژی داشتند که با تشویق‌های حضار در حین این اثر مواجه شد.

تصنیف شنیدنی «افسون سخن» در ادامه برنامه اجرا شد و تصنیف «همچو فرهاد» هم از دیگر برنامه‌های این کنسرت بود. شب گذشته علاوه بر سالار عقیلی، حریر شریعت زاده (پیانو و دف)، محمدرضا اسکندری (تارباس و مدیر برنامه)، فردین لاهورپور(نی)، علی خشتی نژاد (تار)،‌ سحاب تربتی (تنبک)، روزبه زرعی (کاخن و سازهای کوبه‌ای)،‌حسین محمودی (سنتور)،‌ بابک میرزایی (عود)، علیرضا دریایی (کمانچه و ویلن، داوود منادی (ویلنسل)،‌ مونیکا لران(ویلن)، سهراب برهمندی (ویولا)، فربد رهنورد و ماهور عقیلی انجام شد. علی مرادخانی -معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- حسین نوش آبادی و ابوالفضل صادقی‌نژاد، مهدی وجدانی مدیر روابط عمومی جشنواره فجر مهمانان این برنامه بودند.