گروه سرود شهید محسن فرجی و نور مشکات روز گذشته چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه در پهنه رودکی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، سرودهای انقلابی جشنواره موسیقی فجر با حضور سه گروه فعال تهران در پهنه رودکی در حال برگزاری است.

گروه سرود «شهید محسن فرجی» به سرپرستی حسین نصیری ۲۹ بهمن در ‌پهنه رودکی به اجرای سرودهای انقلابی پرداخت و قطعاتی را که با مناسبت دهه فجر همخوانی دارد، اجرا کرد.

در این برنامه هفت قطعه اجرا شد که دو قطعه آن درباره ایران بود، قطعه اولی «افتخار من» بود و قطعه بعدی که اجرا شد قطعه «مرد نبرد» به یاد شهید سلیمانی بود.

این گروه دو سرود به عنوان «پرواز ممنوع» که قبلا برای تیتراژ یک فیلم با همین نام و یک قطعه دیگر با نام «سرزمین من» که پیش از این با صدای سالار عقیلی منتشر شده بود که هردو این قطعات دیروز خوانده شدند، اجرا کرد و پایان برنامه نیز با سرودی درباره امام زمان (عج) بود.

حسین نصیری در رابطه با قدمت گروه سرود «شهید محسن فرجی» گفت: تقریبا ۲۵ سال از تأسیس این گروه سرود می‌گذرد. گروه ۶۰ عضو از سنین مختلف دارد. البته در این اجرا به خاطر رعایت نکات بهداشتی با ۲۲ نفر اجرا کرد. گروه حدود ۱۲۰ قطعه تولیدی هم دارد.

نور مشکات از منطقه ۱۱ تهران

بخش بعدی این برنامه با اجرای گروه سرود «نور مشکات» به سرپرستی محمدرضا عابدی در ساعت ۱۵ همراه بود.

این گروه سرود ۳۴ نفره سه سرود در این برنامه اجرا کرد.

یکی از سرودها تحت عنوان «روح اقتدار» بود که این کار سال گذشته نیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن اجرا شد بود، سرود بعدی «بچه‌های ایران» با آهنگسازی برزگری و آخرین کار نیز «بصیرت» بود که از کارهای حماسی و مخصوص ایام فجر محسوب می شود.

محمدرضا عابدی سرپرست گروه سرود «نور مشکات» درباره این گروه که در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر حضور دارد، گفت: اعضای گروه سه سال است که دور هم جمع شده‌اند و در یک مجموعه قرآنی در منطقه ۱۱ تهران فعالیت و به شکل پرفورمنس کارشان را اجرا می‌کنند. استاد فرم‌ گروه حسین میرزاییان است و من نیز کارهای فنی را انجام می‌دهم.

روز شنبه دوم اسفندماه گروه «نور مشکات» ساعت ۱۱ و گروه «فرزندان ایران» ساعت ۱۵ اجرا می‌کنند. روز یکشنبه سوم اسفندماه ساعت ۱۵ گروه «شهید فرجی» و روز دوشنبه چهارم اسفندماه ساعت ۱۱ گروه «فرزندان ایران» اجرا می‌کنند.