برگزیدگان یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان 25 دی‌ماه در ششمین شب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی روی صحنه رفتند.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌ وسومین جشنواره موسیقی فجر، برخی از این نوازندگان حدود 6 یا 7 ساله را شاید بتوان پدیده نامید، چرا که با مهارتی وصف ناشدنی به زیبایی می‌نواختند.

یاسمین حسین‌زاده از اصفهان (پیانو)، متین لادانی از تهران (پیانو)، سید علی نظام‌الدینی از اراک (تار)، محمد حسین سجادی از اراک (تنبک)، علیرضا محمدی از قم (نی)، کارن احمدی از سنندج (سنتور)، سید محمدصادق شاه‌ولایتی از خراسان (کمانچه) به اجرای برنامه پرداختند.

از دیگر برگزیدگان جشنواره جوان که شب گذشته به اجرای برنامه پرداختند می‌توان به علی قنبری ایلخچی از تبریز (سه تار)، آراز وجودی از آذربایجان شرقی (تار آذری)، عبدالرحمن باطوری از مشهد (آواز جنوب و شرق خراسان)، علی پورعطایی از تربت جام (دوتار)، پارسا احمدزاده از سقز (نرمه نای) و آلان فاروقی از سقز (ضرب کردی) اشاره کرد.

همه ساله جشنواره موسیقی جوان با توجه ویژه اساتید و بزرگان حوزه موسیقی برای کشف استعدادهای هنری نسل جدید و معرفی آثار نو به جامعه هنری به همت انجمن موسیقی ایران برگزار می‎شود.

همه اذعان دارند که بارور کردن نهال فرهنگ و هنر نیازمند توجه و حمایت مستم است که حضور برگزیدگان جوان در جشنواره های مختلف به خصوص جشنواره موسیقی فجر به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی وهنری در حوزه موسیقی در همین راستا است.

تالار رودکی امروز در هفتمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، ارکستر مجلسی ساعت 18 و 30 دقیقه و ارکستر سمفونیک صدا و سیما ساعت 21 و 30 دقیقه روی صحنه می روند.

سی وسومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از 20 تا 30 دی ماه با اجرای گروه های مختلف موسیقی در تالار وحدت، سالن رودکی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان، برج آزادی و برج میلاد تهران برگزار می شود.