8 گروه و 5 تکنواز در بخش «نسلی دیگر» سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به اجرا می پردازند.

به گزارش روابط عمومی سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، در این بخش که با مسئولیت «امیرعباس ستایشگر» در مقام مشاور دبیر در بخش «نسلی دیگر» برگزار می شود 13 گروه و تکنواز در روزهای برگزاری جشنواره به روی صحنه خواهند رفت.

در ایام جشنواره سی امین موسیقی فجر و در روزهای 24 بهمن تا یکم اسفند گروههایی چون گروه چهارگان به سرپرستی احسان ذبیحی فر، گروه نوای ارغنون به سرپرستی محمد عشقی، گروه سپهر به آهنگسازی احمد رضاخواه و خوانندگی مهدی امامی، گروه راه به سرپرستی پیام جهانمانی ، گروه صبا به خوانندگی وحید تاج ، گروه رها به سرپرستی سعید کرد مافی و خوانندگی مجتبی عسگری و نیز سعید نایب محمدی به همراه آواز مهدی امامی، محمدرضا ابراهیمی به همراه آواز مجتبی عسگری به اجرای برنامه خود می پردازند.

همچنین در این بخش هنرمندانی چون پریچهر خواجه نوازنده قانون، علی کاظمی نوازنده تار، سپیده مشکی نوازنده سه تار،امیر شریفی نوازنده تار و کاوه شفیعی نوازنده سنتور به تکنوازی خواهند پرداخت.

در بخش نسلی دیگر سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر انتخاب گروهها و تکنوازان با در نظر گرفتن معیارهایی چون مولف بودن هنرمندان،ریشه داشتن موسیقی در فضای موسیقی دستگاهی و اجرای قابل قبول از رپرتوار ارائه شده است.

بخش نسلی دیگر جشنواره سی ام موسیقی فجر که سابقه حضوری 4 ساله در این جشنواره را دارد با تمرکز بر ارائه موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار می شود.

سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می شود.

علاقمندان می توانند اخبار مربوط به این جشنواره را در سایت www.fajrmusicfestival.com مشاهده کنند.