بخش پاپ سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه ۲۰ بهمن‌ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و با استقبال مخاطبان کار خود را آغاز کرد.

 

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، سالن میلاد شامگاه گذشته میزبان علاقمندان موسیقی پاپ بود که در شرایط خاص کرونایی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به تماشای اجراهای شب اول آمده بودند.

سانس اول به اجرای علی زندوکیلی اختصاص داشت که با همراهی گروه «زند» روی صحنه رفت. این خواننده اجرایش با قطعه «نقاب» آغاز کرد و قطعاتی از موسیقی تلفیقی را با استقبال بی‌نظیر مخاطبان یکی پس از دیگری اجرا کرد.

«باهار شیراز»، «برگرد»، «قرار من»، «صنم»، «شهزاده رویا»، «گل سرخ»، «لالایی» و… از  جمله قطعاتی بود که با همخوانی مخاطبان یکی پس از دیگری اجرا شد.

شایان ریاحی(درامز)، فرزاد کبیری (تار، سه‌تار، باغلاما)، افشین بابایی (کوبه‌ای)، پرهام لردی‌فرد (گیتار)، حسین امیدی (کیبورد)، آیدین صادق‌زاده (گیتار باس)، سحاب علم کمانچه و امید غفاریان (پیانو) از نوازنده‌های این اجرا بودند.

 

اما سالن میلاد در دومین سانس از اولین شب جشنواره سی و هفتم میزبان مخاطبان یکی دیگر از خواننده‌های پاپ یعنی میثم ابراهیمی بود.

ابراهیمی که فعالیت رسمی خود را از سال ۸۶ آغاز کرده است، شامگاه گذشته اجرایی پر انرژی با همخوانی مخاطبانش روی صحنه برد و همچنین قطعات اینسترومنتال نیز در این کنسرت برای حاضران اجرا شد.

او همچنین در میان اجرایش از مخاطبان درخواست کرد که حتما ماسک داشته باشند و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

او در این اجرا قطعاتی چون «گل رز»، «من می‌خوام مال تو باشم»، «روشن کن»، «تو عشق دلمی»، «لجبازی»، «عروسک»، «سنگدل» و… را با همنوایی مخاطبان در سالن روی صحنه برد.

 

سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه ، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.